Česko je kotva v krizové bouři, tvrdí agentura

Ekonomika Ekonomika
28. 5. 2009 15:45
Agentura Moody's chváli i Polsko a Slovensko
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - České republice, Polsku a Slovensku se daří v celosvětové krizi lépe ve srovnání s jinými zeměmi.

Tvrdí prestižní ratingová agentura Moody's. Podle viceprezidenta agentury Dietmara Hornunga jsou Česko, Polsko a Slovensko "kotvami v bouři". Držely se během krize nejlépe a udržely dobrou stabilitu, uvedl pro agenturu Bloomberg.

Hornung dále prohlásil, že finanční krize ve východní Evropě pohasla, reálná ekonomika je stále ve špatném stavu.

Moody's minulý týden zahájila revizi ratingů několika bank z České republiky, kterým tak hrozí snížení známek finanční síly.

Změnila svůj výhled pro český bankovní sektor z původního hodnocení "stabilní" na nový "negativní". Důvodem zhoršení prognóz je obava o kvalitu aktiv českých bank a očekávaný pokles jejich zisku, napsala agentura v tiskové zprávě.


 

Právě se děje

před 37 minutami

Obránce Jeřábek skončil v Teplicích a posílil Jablonec

Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června 2022. Šestadvacetiletý stoper naposledy působil v Teplicích, kde byl po podzimu přeřazen do B-týmu.

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," řekl Jeřábek pro web třetího celku tabulky.

Odchovanec pražské Dukly přišel do Teplic v lednu 2016 a v severočeském mužstvu dlouho patřil k oporám. Na podzim ho přibrzdilo zranění kolena a zasáhl jen do 10 utkání nejvyšší soutěže. Jeřábek pak se "Skláři" odmítl prodloužit smlouvu, která by mu skončila po sezoně, a byl přeřazen do třetiligové rezervy. Proti tomu se zadák se 127 ligovými zápasy a pěti góly ohradil na sociálních sítích.

před 38 minutami

Zpěvačka Adele v září vydá první album po pěti letech

Jedenatřicetiletá britská popová zpěvačka Adele v září vydá čtvrté studiové album. Napsal to britský deník The Sun, podle nějž Adele desku oznámila v londýnské restauraci The Mason's Arms při oslavě kamarádčiny svatby. "Očekávejte mé album v září," vzkázala svatebčanům. Adele, která se zhruba před rokem rozešla s manželem, s nímž má syna, na svatbě zazpívala dvě písně. Veřejně tak učinila poprvé od dvou vyprodaných večerů ve Wembley v červnu 2017. Naposledy zpěvačka roku 2015 vydala desku nazvanou 25. Její nejúspěšnější nahrávky jménem 21 se prodalo přes 25 milionů kopií.

Zdroj: The Sun/ČTK
Další zprávy