Bankéři v ČSOB si mnou ruce. Zisk stoupl o pětinu

Ekonomika Ekonomika
5. 8. 2010 14:49
Kapitálová přiměřenost vzrostla na více než 16 procent
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha -  Československá obchodní banka v letošním prvním pololetí dosáhla čistého zisku 7,14 miliardy Kč. Ve srovnání s výsledky za loňské první pololetí jde o navýšení o 21 procent. Udržitelný zisk, který je očištěný o mimořádné vlivy, stoupl o 24 procent na 6,98 miliardy korun

Největší bankovní skupina v tuzemsku podle objemu aktiv své výsledky zveřejnila v tiskové zprávě.

Podle člena představenstva ČSOB Petra Hutly k růstu udržitelného zisku přispěl růst úrokových výnosů, důkladná kontrola nákladů a klesající náklady na znehodnocení úvěrů. "Kapitálová přiměřenost vzrostla z již solidních hodnot na více než 16 procent a dále se zlepšila naše likvidita, když poměr úvěrů ke vkladům klesl pod 70 procent," sdělil Hutla.

ČSOB klesl objem úvěrů o tři procenta na 402 miliard, naopak se zvýšil objem vkladů o dvě procenta na 582 miliard.U portfolia úvěrů fyzickým osobám stále vidíme růst, což platí především o úvěrech na bydlení," komentoval vývoj Hutla.

Prostředky v podílových fondech (67,5 miliardy) zůstaly v meziročním srovnání na stejné úrovni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Putin prodloužil o další rok zákaz dovozu potravin ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům.

Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil "ochranou národních zájmů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy