Bankéři v ČSOB si mnou ruce. Zisk stoupl o pětinu

Ekonomika Ekonomika
5. 8. 2010 14:49
Kapitálová přiměřenost vzrostla na více než 16 procent
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha -  Československá obchodní banka v letošním prvním pololetí dosáhla čistého zisku 7,14 miliardy Kč. Ve srovnání s výsledky za loňské první pololetí jde o navýšení o 21 procent. Udržitelný zisk, který je očištěný o mimořádné vlivy, stoupl o 24 procent na 6,98 miliardy korun

Největší bankovní skupina v tuzemsku podle objemu aktiv své výsledky zveřejnila v tiskové zprávě.

Podle člena představenstva ČSOB Petra Hutly k růstu udržitelného zisku přispěl růst úrokových výnosů, důkladná kontrola nákladů a klesající náklady na znehodnocení úvěrů. "Kapitálová přiměřenost vzrostla z již solidních hodnot na více než 16 procent a dále se zlepšila naše likvidita, když poměr úvěrů ke vkladům klesl pod 70 procent," sdělil Hutla.

ČSOB klesl objem úvěrů o tři procenta na 402 miliard, naopak se zvýšil objem vkladů o dvě procenta na 582 miliard.U portfolia úvěrů fyzickým osobám stále vidíme růst, což platí především o úvěrech na bydlení," komentoval vývoj Hutla.

Prostředky v podílových fondech (67,5 miliardy) zůstaly v meziročním srovnání na stejné úrovni.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy