Bankéři v ČSOB si mnou ruce. Zisk stoupl o pětinu

Ekonomika Ekonomika
5. 8. 2010 14:49
Kapitálová přiměřenost vzrostla na více než 16 procent
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha -  Československá obchodní banka v letošním prvním pololetí dosáhla čistého zisku 7,14 miliardy Kč. Ve srovnání s výsledky za loňské první pololetí jde o navýšení o 21 procent. Udržitelný zisk, který je očištěný o mimořádné vlivy, stoupl o 24 procent na 6,98 miliardy korun

Největší bankovní skupina v tuzemsku podle objemu aktiv své výsledky zveřejnila v tiskové zprávě.

Podle člena představenstva ČSOB Petra Hutly k růstu udržitelného zisku přispěl růst úrokových výnosů, důkladná kontrola nákladů a klesající náklady na znehodnocení úvěrů. "Kapitálová přiměřenost vzrostla z již solidních hodnot na více než 16 procent a dále se zlepšila naše likvidita, když poměr úvěrů ke vkladům klesl pod 70 procent," sdělil Hutla.

ČSOB klesl objem úvěrů o tři procenta na 402 miliard, naopak se zvýšil objem vkladů o dvě procenta na 582 miliard.U portfolia úvěrů fyzickým osobám stále vidíme růst, což platí především o úvěrech na bydlení," komentoval vývoj Hutla.

Prostředky v podílových fondech (67,5 miliardy) zůstaly v meziročním srovnání na stejné úrovni.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy