Mamba zelená, pašování drog i Ester Ledecká. Co dál hledali loni Češi na internetu?

ČTK ČTK
21. 1. 2019 16:51
Češi se loni na internetu nejvíce zajímali o volby. Mezi další události, které se dostaly do popředí zájmu uživatelů internetu, patří příběh 22leté Češky Terezy H., která už rok tráví v pákistánském vězení za pašování drog.
Mamba zelená
Mamba zelená | Foto: iStock

Lidé se stejně tak zajímali o smrtelně jedovatou mambu zelenou, která loni v říjnu utekla své majitelce. Mezi skokany patřila i svatba prince Harryho nebo útok žraloka na českého turistu v Egyptě. Statistiku hledaných slov s největším meziročním nárůstem vyhledávání zveřejnil Seznam.cz.

Policie zveřejnila záběry z odchycení nebezpečného hada. | Video: Policie ČR

"Mezi nejvýznamnější a nejhledanější témata roku se zařadilo také několik významných sportovních akcí v čele s hokejovým mistrovstvím světa. Hokej a fotbal obsadily první tři místa mezi volnočasovými událostmi. Hned v závěsu za nimi byly Tour de France a Velká pardubická," uvedl produktový manažer vyhledávání Michal Sedláček. Významnou událostí byly podle zájmu uživatelů i oslavy sta let založení republiky.

Sportovně nabitý rok se promítl i do skokanů mezi osobnostmi. Vedle dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké, která s velkým přehledem obsadila první místo, se do něj probojovala i česká tenistka a čtyřnásobná vítězka Fed Cupu Lucie Šafářová. Češi si ji kromě sportu často hledali i v souvislosti s jejím vztahem s rozvádějícím se hokejistou Tomášem Plekancem.

Jsem šťastná, přiznává Ledecká. Stala se z ní hrdinka zimní olympiády | Video: ČOV

Ten byl ve stejném žebříčku na osmém místě. Dalšími sportovci z první desítky osobností jsou například trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková nebo další olympijská vítězka, česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu, Eva Samková.

Mezi osobnostmi byli ale také lidé známí z televizních obrazovek či divadelních prken, například moderátorka Světlana Witowská, zpěvačka Tereza Mašková nebo herec Jakub Zedníček, který začátkem loňského roku nenadále zemřel.

Ze zábavy u obrazovek různých typů, ať už televizních, počítačových, tabletových nebo telefonních, se stal největším skokanem pořad České televize StarDance, který silně bodoval v závěru roku. Lidé ale také hojně hledali například hudební show Superstar, pořad Prima krimi nebo Československo má talent. Z internetové produkce v žebříčku skokanů nejvíce poskočily seriály Stream.cz Kadeřnictví nebo Přijela pouť.

 

Právě se děje

Další zprávy