Bývalý provozovatel Lázní Lipová dluží ČSOB miliony

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
12. 1. 2015 16:40
Banka podala návrh na insolvenční řízení, krajský soud ho dnes zahájil. Provozovatel ručí bance jedním z lázeňských domů.
Lázně Dolní Lipová
Lázně Dolní Lipová | Foto: Wikimedia Commons, Gorics

Praha – Bývalý provozovatel Lázní Dolní Lipová na Jesenicku, společnost Schroth, čelí novému insolvenčnímu řízení. Návrh na jeho zahájení podala ČSOB. Banka firmě v roce 2012 půjčila sedm milionů korun a nyní, po započtení úroků z prodlení, eviduje dluh převyšující 8,2 milionu korun.

Krajský soud v Ostravě tak dnes zahájil insolvenční řízení a vyzval další věřitele, aby se do něj přihlásili. Online deník Aktuálně.cz to zjistil z insolvenčního rejstříku. Z přihlášené pohledávky vyplývá, že sedmimilionový úvěr má ČSOB zajištěný kromě jiného i budovou lázní na adrese Lipová-lázně 169, kde se podle obecního webu nachází lázeňský dům Moravanka.

Lázně v Lipové, které se specializovaly na kožní nemoci, obezitu či problémy horních cest dýchacích, ukončily provoz kvůli neudržitelné ekonomické situaci v polovině října roku 2013 po 184 letech svého fungování. Kvůli dlužným mzdám podali na společnost Schroth návrh na insolvenci už loni na jaře bývalí zaměstnanci. Soud však tehdy návrh odmítl, když se podle něj navrhovatelům insolvence nepodařilo prokázat úpadek.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března ale epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Kroos je v karanténě, v závěru sezony Realu asi nepomůže

Fotbalový Real Madrid se zřejmě bude muset v závěru sezony obejít bez svého klíčového hráče Toniho Kroose. Jednatřicetiletý německý záložník se v minulých dnech setkal s osobou pozitivně testovanou na koronavirus, a přestože mu následný test vyšel negativně, je podle klubu z preventivních důvodů v karanténě.

Vzhledem ke zdravotnímu protokolu ligy Kroos nezasáhne do nedělního utkání s Athleticem Bilbao a nejistá je i jeho účast v závěrečném ligovém zápase proti Villarrealu příští týden. V podobné situaci byl před měsícem jeho spoluhráč Federico Valverde, kterému pozitivní testy vyšly až pár dní po karanténě.

Real po čtvrtečním vítězství nad Granadou (4:1) drží nadále šance na obhajobu titulu, dvě kola před koncem ztrácí dva body na vedoucí Atlético Madrid. Vedle Kroose bude tým trenéra Zinédinea Zidanea v příštím duelu zřejmě postrádat i zraněného kapitána Sergia Ramose, Daniho Carvajala či Lucase Vázqueze. Vrátit by se do sestavy naopak mohl obránce Raphaël Varane.

Zdroj: ČTK
Další zprávy