Chcete kvalitní a odolný nábytek? Dřevěný masiv vede

Andrea Berniová
29. 5. 2012 9:34
Odolnost dřeva a jeho přirozený vzhled určitě oceníte
Nábytek ze dřeva je odolný
Nábytek ze dřeva je odolný | Foto: Vojtěch Marek

Pokud toužíte po kvalitním nábytku, který vám vydrží opravdu dlouho, poohlédněte se po tom, který je vyrobený z dřevěného masivu. Je znatelnější investicí než třeba ten z lamina. Víte ale, že kupujete kvalitu, nábytek z odolného přírodního materiálu, který vydrží opravu dlouho.

Nabídka dřevěného nábytku rozhodně není nedostačující. Seženete stůl, židle, skříňky, postele i skříně. Dřevěný nábytek není náročný na údržbu a na rozdíl od jiných typů se při poškození dá dobře opravit.

Každý kus je originál, výhodou je odolnost

Nábytek z masivu je opravdu odolný, navíc víte, že máte skříň či stůl opravdu ze dřeva. Výhodou je, že každý kus nábytku je vlastně originál. Struktura dřeva nemůže být stále stejná, na různých místech se liší.

Pokud tedy máte rádi opravdu přírodní a odolný materiál a také originalitu a sériově vyráběný nábytek, který se nachází v každé druhé domácnosti, rozhodně nechcete, bude pro vás pravděpodobně nábytek z masivu jasnou volbou. Obzvlášť pokud jste ochotní do kvalitního vybavení investovat.

Výroba téměř nezatěžuje životní prostředí

Výroba dřevěného nábytku má minimální dopad na životní prostředí. A protože se jedná o přírodní materiál, ani poté, co doslouží, nezatíží životní prostředí tolik jako nábytek z umělých materiálů.

Dřevo je prodyšné a dobře akumuluje teplo. Můžete si vybrat nábytek vyrobený ze dřeva, které pochází z obnovitelných českých lesů. Vzhled dřevěného nábytku oceníte obzvlášť na chatách či chalupách, kam se moderně vypadající nábytek z umělých materiálů většinou příliš nehodí. Dřevěný nábytek dokáže navodit atmosféru dob již dávno minulých.

--------------------------------------------------------------------------------

Jaký nábytek preferujete?

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy