Chcete kvalitní a odolný nábytek? Dřevěný masiv vede

Andrea Berniová
29. 5. 2012 9:34
Odolnost dřeva a jeho přirozený vzhled určitě oceníte
Nábytek ze dřeva je odolný
Nábytek ze dřeva je odolný | Foto: Vojtěch Marek

Pokud toužíte po kvalitním nábytku, který vám vydrží opravdu dlouho, poohlédněte se po tom, který je vyrobený z dřevěného masivu. Je znatelnější investicí než třeba ten z lamina. Víte ale, že kupujete kvalitu, nábytek z odolného přírodního materiálu, který vydrží opravu dlouho.

Nabídka dřevěného nábytku rozhodně není nedostačující. Seženete stůl, židle, skříňky, postele i skříně. Dřevěný nábytek není náročný na údržbu a na rozdíl od jiných typů se při poškození dá dobře opravit.

Každý kus je originál, výhodou je odolnost

Nábytek z masivu je opravdu odolný, navíc víte, že máte skříň či stůl opravdu ze dřeva. Výhodou je, že každý kus nábytku je vlastně originál. Struktura dřeva nemůže být stále stejná, na různých místech se liší.

Pokud tedy máte rádi opravdu přírodní a odolný materiál a také originalitu a sériově vyráběný nábytek, který se nachází v každé druhé domácnosti, rozhodně nechcete, bude pro vás pravděpodobně nábytek z masivu jasnou volbou. Obzvlášť pokud jste ochotní do kvalitního vybavení investovat.

Výroba téměř nezatěžuje životní prostředí

Výroba dřevěného nábytku má minimální dopad na životní prostředí. A protože se jedná o přírodní materiál, ani poté, co doslouží, nezatíží životní prostředí tolik jako nábytek z umělých materiálů.

Dřevo je prodyšné a dobře akumuluje teplo. Můžete si vybrat nábytek vyrobený ze dřeva, které pochází z obnovitelných českých lesů. Vzhled dřevěného nábytku oceníte obzvlášť na chatách či chalupách, kam se moderně vypadající nábytek z umělých materiálů většinou příliš nehodí. Dřevěný nábytek dokáže navodit atmosféru dob již dávno minulých.

--------------------------------------------------------------------------------

Jaký nábytek preferujete?

 

Právě se děje

před 11 minutami

Svědci v kauze Stoka popřeli, že by za zakázky dávali úplatky

Svědci, kteří ve čtvrtek dopoledne u Krajského soudu v Brně vypovídali v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, popřeli, že by za zakázky někomu dávali úplatky. V takzvané kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Soud vyslechne dalšího svědka odpoledne.

Dopoledne vypovídali dvě svědci, oba jednatelé stavební či montážní firmy. První řekl, že jeho společnost v minulosti dělala pro Brno-střed několik zakázek a zakázky pro městskou část provádí i v současnosti. Uvedl, že ohledně výběrového řízení na zakázku standardně dostávají výzvu, e-mail nebo dopis, k nimž bývá přiložena projektová dokumentace a termín, dokdy se má nabídka odevzdat. Na Brně-středu šlo v jeho případě o opravy bytů. "O ceně jsme žádné informace nedostávali, nedostávali jsme žádné neveřejné informace," uvedl svědek.

Druhý svědek řekl, že jeho společnost nikdy pro Brno-střed žádné zakázky nerealizovala a nikoho z obžalovaných ani nezná.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Požár ve Vejprtech, na jehož následky zemřelo devět lidí, založil jeden z klientů domova. Případ policie odložila, muže vyhodnotila jako nepříčetného

Zdroj: ČTK
Další zprávy