Toto jsou nejlepší práce mladých architektů

Toto jsou nejlepší práce mladých architektů
Titul Young Architect Award 2011 
Kategorie Ideové studie a školní práce, téma Centrum a okraje.
Autor: u.d.i.a. Polonca Kastelic Název: Revitalisation of the main square in Zgornje Gorje.
Titul Young Architect Award 2011 
Kategorie Ideové studie a školní práce, téma Město a voda.
Autor: Bc. Jakub Jílek Název: Řeka a město / Vltava a Praha.
Cena architekta Josefa Hlávky 
Kategorie Projekty a realizace, téma Centrum a okraje
Autor: Ing. arch. Pavlína Macháčková / Ing. arch. MgA. Klára Makovcová Název: Zemědělské učiliště.
Kategorie Ideové studie a školní práce, téma Centrum a okraje.
Autor: Ing. arch. David Pavlišta Název: Horní náměstí v Jablonci nad Nisou.
Foto: Young Architect Award 2011
Veronika Skálová Veronika Skálová, Lucie Kalivodová
13. 9. 2011 16:53

Čtyři tituly Young Architect Award 2011 udělila v soutěži architektů do 33 let odborná porota. V galerii si vítězné návrhy prohlédnete jako první, za nimi následuje projekt, který získal Cenu architekta Josefa Hlávky a pak další nominované práce. V kategorii Ideové studie a školní práce - téma Centrum a okraje bylo nominováno 14 prací, v kategorii Ideové studie a školní práce - téma Město a voda 9, v kategorii Projekty a realizace - téma Centrum a okraje 3 a v kategorii Projekty a realizace - téma Město a voda 1 práce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Po střelbě v nákupním centru v USA zůstali dva mrtví a čtyři zranění

Nejméně dva mrtvé a čtyři zraněné, včetně jednoho policisty, si vyžádala střelba v nákupním středisku v Boise, hlavním městě amerického státu Idaho, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii. Podezřelého ze střelby policie po přestřelce zadržela a později upřesnila, že je v kritickém stavu. Podle listu The New York Times si střelba vyžádala dva mrtvé a pět raněných, přičemž zraněný policista byl po ošetření již propuštěn z nemocnice. Podrobnosti o stavu dalších tří raněných nebyly zveřejněny.

"V tuto chvíli předpokládáme, že se jednalo pouze o jediného střelce a že tento incident již nepředstavuje žádné nebezpečí pro širokou veřejnost," uvedla policie podle agentury DPA. O střelcových motivech nedokázal policejní náčelník zatím nic uvést.

Úřady na tiskové konferenci uvedly, že policisté se s podezřelým dostali do přestřelky. Většina nákupního střediska byla vyklizena, ale policisté stále pátrají po případných dalších obětech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy