Navštivte již třicátý veletrh starožitností Antique

Andrea Berniová
7. 11. 2012 12:01
Letošní podzimní veletrh Antique představí starožitnosti z 19. a 20. století, mimo jiné také hračky
Veletrh Antique nabídne mnoho starožitností
Veletrh Antique nabídne mnoho starožitností | Foto: Veletrh Antique

Již ve čtvrtek 8. listopadu můžete navštívit veletrh starožitností Antique. Najdete ho v prostorách pražské Novoměstské radnice. Veletrh bude otevřen až do neděle 11. listopadu, a to vždy od 10 do 19 hodin. Půjde o jubilejní třicátý veletrh, který tentokrát zmapuje posledních 10 let na českém a zahraničním trhu se starožitnostmi včetně chování sběratelů a investorů. Veletrh každoročně navštěvují jak odborníci, tak laická veřejnost.

Veletrh nabídne sklo, nábytek, hračky i mince

Na veletrhu objevíte především artefakty z 19. a 20. století, například designový nábytek, secesní skleněné výrobky od českých sklářů, kvalitní míšeňský porcelán a také šperky od významných návrhářů, a to jak luxusní, tak i nenápadné kousky. Najdete tu ale i hračky a mince.

Na své si přijdou také milovníci asijského a afrického umění - to je poslední dobou velmi populární. Pokud máte starožitnosti rádi a váš interiér je zařízen spíše v klasickém než v moderním stylu, možná si na veletrhu vyberete nějaký doplněk, který se vám bude hodit.

Veletrh Antique je pořádán Asociací starožitníků a koná se pravidelně dvakrát ročně - na jaře a na podzim. Poslední jarní veletrh se zaměřil na 19. století, především na umělecký styl biedermeier, ale i na empír, novogotiku, novorenesanci, romantismus, realismus a počátky secese.

Umění neztrácí svou hodnotu

A jak je na tom český trh s uměním? V posledních letech nebyl ani on ušetřen důsledků ekonomické recese, nyní jsou ale výsledky prodejů na českém aukčním trhu pozitivní. Sběratelé a investoři přesto obchodují obezřetněji než dříve. Starožitnosti si ale stále uchovávají svou hodnotu.


 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Egypský soud potvrdil trest smrti pro 12 členů Muslimského bratrstva, podílely se na krvavých demonstracích v roce 2013

Nejvyšší soud v Egyptě v pondělí potvrdil trest smrti pro 12 významných členů Muslimského bratrstva za podíl na demonstracích v roce 2013, které skončily smrtí stovek demonstrantů a několika policistů. Proti verdiktu není možné se odvolat. Trest oběšením ještě musí potvrdit prezident Abdal Fattáh Sísí. S odvoláním ne egyptské soudní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Pondělní rozsudek i rostoucí počet poprav v Egyptě za Sísího vlády kritizuje organizace Amnesty International.

Muhammad Mursí se v červnu 2012 stal prvním demokraticky zvoleným prezidentem Egypta, byl kandidátem Muslimského bratrstva. Jeho vládu v roce 2013 ukončila armáda, na protest proti jeho svržení lidé vyšli do ulic. Policisté rozehnali dva protesty Mursího stoupenců, o život tehdy přišlo několik set demonstrujících. Rozlícený dav pak vtrhl do policejní stanice na káhirském předměstí Kardása a zabil tam 13 policistů.

před 19 minutami

Jižní Korea spustila vojenské cvičení na souostroví, které si nárokuje i Japonsko

Jihokorejská armáda dnes zahájila každoroční vojenské cvičení na souostroví, jež si nárokuje také Japonsko. Pro ostrovy v Japonském moři na půl cesty mezi oběma zeměmi má každý z národů své vlastní označení a o jejich vlastnictví se přou již několik desetiletí. Korejci skupinu ostrovů nazývají Tokdo a Japonci Takešima. Vojenské manévry začaly jen pár dní poté, co Jižní Korea vznesla protest proti vyobrazení těchto ostrovů na mapě zveřejněné na stránkách letní olympiády jako součásti pořadatelského Japonska. O vojenském cvičení a sporu o mapu informovala agentura Reuters.

Jihokorejci mají od roku 1954 na neobydlených skaliskách souostroví Takešima/Tokdo pohraniční stráže, ostrovy si ale nárokuje i Japonsko. Kolem ostrovů jsou významná loviště ryb a předpokládá se, že jsou tam i bohatá naleziště nerostů. Obě země vedly obdobnou při během zimních olympijských her 2018, které hostila Jižní Korea a ostrovy tehdy prezentovala jako své území.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Ukrajinský prezident trvá na tom, že Ukrajina je připravena vstoupit do NATO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by chtěl, aby mu jeho americký protějšek Joe Biden jasně sdělil, zda Ukrajina dostane možnost zahájit proces vstupu do Severoatlantické aliance. Zelenskyj to v pondělí řekl v rozhovoru, který poskytl několika zahraničním agenturám. Zdůraznil přitom, že Ukrajina je na členství v NATO připravená. Biden po summitu NATO uvedl, že země se musí především vypořádat s korupcí, její vstup do aliance ale nevyloučil.

"Pokud mluvíme o NATO a MAP (Akční plán členství), tak bych rád slyšel (od Bidena) jasné ano, nebo ne," řekl Zelenskyj podle Reuters k akčnímu plánu, k němuž se připojují země usilující o vstup do NATO. "Každý den ukazujeme, že jsme připraveni být v alianci, a to víc než většina zemí Evropské unie, protože jsme již sedm let ve válce," citovala agentura AFP Zelenského slova poukazující na konflikt s proruskými separatisty na východní Ukrajině.

Zdroj: ČTK
Další zprávy