Moderní byt pro druhou polovinu života

Moderní byt pro druhou polovinu života
... jinak žádné zvláštní požadavky neměl a ochotně svěřil budoucí podobu svého nového domova ve fázi hrubé stavby do rukou kamaráda architekta.
"Vyšel jsem z možností dispozice, se kterou se už nic dělat nedalo, konstrukce celého objektu je monolitická, půdorys nepravidelný, pravé úhly tu pravidlem nejsou," říká architekt Luboš Kouřim.
Architekt Luboš Kouřim s kamarádem, majitelem bytu, zpočátku konzultoval pouze pár črt a skic a pak už vše připravoval až do chvíle, kdy předal klíč od zařízeného bytu.
Vznikla jen jedna lehká přepážka v ložnici pána domu...
Foto: Panel Plus/ Jaroslav Hejzlar
Věra Tůmová
2. 4. 2013 1:00

Řada lidí se při vybavování bytu navrací k dřevu. Registrují to i mezinárodní veletrhy nábytku a interiéroví designéři. Podle nich je také stále populárnější styl zvaný moderní klasika. Jeden takto nově zařízený byt vám představíme. Návštěvu pro časopis Panel Plus zaznamenala Vladimíra Storchová.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy