Kuchyňská linka musí být praktická, ale i dobře vypadat

Andrea Berniová
18. 5. 2012 11:42
Výběr neuspěchejte, jde přece o vaši kuchyň
Foto: Isifa/Thinkstock

Pokud si v interiéru potrpíte na určitý styl a líbí se vám jen málokterý design, určitě nejvíc oceníte takové vybavení bytu, jehož vzhled můžete do značné míry ovlivnit. Příkladem takového vybavení domácnosti je kuchyňská linka. V současné době můžete vybírat z velkého množství různých typů, materiálů a vzhledů kuchyňských linek.

Zcela stejná kuchyň v každém bytě bytového domu - to už je minulost. Máte z čeho vybírat, volba vzhledu linky je na vás. Kuchyni přece budete využívat vy - přizpůsobte si ji tak, jak vám to vyhovuje.

Zkoušejte a přemýšlejte

Využijte možnosti, kterou různé firmy v dnešní době nabízejí: zhotovení na míru. Každá kuchyně je jiná a především vkus jejich majitelů se liší. Vyberte takový materiál, který se vám líbí. Raději ale předem zjistěte, jestli pak seženete stůl a židle či jiné doplňky, které by se k němu hodily. A bude vámi vybraný materiál a barva kuchyňské linky ladit s podlahou či barvou stěn? Raději si domů přineste vzorek materiálu, který by vám výrobce měl poskytnout. Zkuste ho přiložit k podlaze, ke zdi, ke stolu.

Nespokojte se s průměrem

Rozměry i podoba skříněk či polic, o všem rozhodujete vy. Proč by skříňky ve vaší kuchyni nemohly mít atypické rozměry či tvar? Všechny skříňky mohou být prosklené nebo naopak neprůhledné. Nebo od každého trochu. Dnes své nároky nemusíte snižovat a spokojit se s průměrem. Pokud nějaká firma nenabízí to, co chcete, hledejte dál. Kuchyňská linka by vám měla sloužit roky a nebývá zrovna levná.

Přece nebudete platit spoustu peněz za něco, co se vám vlastně tolik nelíbí. Ze začátku si možná řeknete, že to sice není úplně ideální, ale ani špatné. Časem ale můžete litovat, že jste nevybírali lépe a déle.

-----------------------------------------------------------------------------------

Kuchyňské linky dle vašeho přání.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy