Kuchyňská linka musí být praktická, ale i dobře vypadat

Andrea Berniová
18. 5. 2012 11:42
Výběr neuspěchejte, jde přece o vaši kuchyň
Foto: Isifa/Thinkstock

Pokud si v interiéru potrpíte na určitý styl a líbí se vám jen málokterý design, určitě nejvíc oceníte takové vybavení bytu, jehož vzhled můžete do značné míry ovlivnit. Příkladem takového vybavení domácnosti je kuchyňská linka. V současné době můžete vybírat z velkého množství různých typů, materiálů a vzhledů kuchyňských linek.

Zcela stejná kuchyň v každém bytě bytového domu - to už je minulost. Máte z čeho vybírat, volba vzhledu linky je na vás. Kuchyni přece budete využívat vy - přizpůsobte si ji tak, jak vám to vyhovuje.

Zkoušejte a přemýšlejte

Využijte možnosti, kterou různé firmy v dnešní době nabízejí: zhotovení na míru. Každá kuchyně je jiná a především vkus jejich majitelů se liší. Vyberte takový materiál, který se vám líbí. Raději ale předem zjistěte, jestli pak seženete stůl a židle či jiné doplňky, které by se k němu hodily. A bude vámi vybraný materiál a barva kuchyňské linky ladit s podlahou či barvou stěn? Raději si domů přineste vzorek materiálu, který by vám výrobce měl poskytnout. Zkuste ho přiložit k podlaze, ke zdi, ke stolu.

Nespokojte se s průměrem

Rozměry i podoba skříněk či polic, o všem rozhodujete vy. Proč by skříňky ve vaší kuchyni nemohly mít atypické rozměry či tvar? Všechny skříňky mohou být prosklené nebo naopak neprůhledné. Nebo od každého trochu. Dnes své nároky nemusíte snižovat a spokojit se s průměrem. Pokud nějaká firma nenabízí to, co chcete, hledejte dál. Kuchyňská linka by vám měla sloužit roky a nebývá zrovna levná.

Přece nebudete platit spoustu peněz za něco, co se vám vlastně tolik nelíbí. Ze začátku si možná řeknete, že to sice není úplně ideální, ale ani špatné. Časem ale můžete litovat, že jste nevybírali lépe a déle.

-----------------------------------------------------------------------------------

Kuchyňské linky dle vašeho přání.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy