Kuchyňská linka musí být praktická, ale i dobře vypadat

Andrea Berniová
18. 5. 2012 11:42
Výběr neuspěchejte, jde přece o vaši kuchyň
Foto: Isifa/Thinkstock

Pokud si v interiéru potrpíte na určitý styl a líbí se vám jen málokterý design, určitě nejvíc oceníte takové vybavení bytu, jehož vzhled můžete do značné míry ovlivnit. Příkladem takového vybavení domácnosti je kuchyňská linka. V současné době můžete vybírat z velkého množství různých typů, materiálů a vzhledů kuchyňských linek.

Zcela stejná kuchyň v každém bytě bytového domu - to už je minulost. Máte z čeho vybírat, volba vzhledu linky je na vás. Kuchyni přece budete využívat vy - přizpůsobte si ji tak, jak vám to vyhovuje.

Zkoušejte a přemýšlejte

Využijte možnosti, kterou různé firmy v dnešní době nabízejí: zhotovení na míru. Každá kuchyně je jiná a především vkus jejich majitelů se liší. Vyberte takový materiál, který se vám líbí. Raději ale předem zjistěte, jestli pak seženete stůl a židle či jiné doplňky, které by se k němu hodily. A bude vámi vybraný materiál a barva kuchyňské linky ladit s podlahou či barvou stěn? Raději si domů přineste vzorek materiálu, který by vám výrobce měl poskytnout. Zkuste ho přiložit k podlaze, ke zdi, ke stolu.

Nespokojte se s průměrem

Rozměry i podoba skříněk či polic, o všem rozhodujete vy. Proč by skříňky ve vaší kuchyni nemohly mít atypické rozměry či tvar? Všechny skříňky mohou být prosklené nebo naopak neprůhledné. Nebo od každého trochu. Dnes své nároky nemusíte snižovat a spokojit se s průměrem. Pokud nějaká firma nenabízí to, co chcete, hledejte dál. Kuchyňská linka by vám měla sloužit roky a nebývá zrovna levná.

Přece nebudete platit spoustu peněz za něco, co se vám vlastně tolik nelíbí. Ze začátku si možná řeknete, že to sice není úplně ideální, ale ani špatné. Časem ale můžete litovat, že jste nevybírali lépe a déle.

-----------------------------------------------------------------------------------

Kuchyňské linky dle vašeho přání.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy