Chcete v klidu relaxovat? Pořiďte si domácí saunu

Andrea Berniová
21. 8. 2012 14:05
Proč byste se u vás doma nemohli cítit skoro jako ve wellness centru?
Sauna nabízí příjemnou relaxaci
Sauna nabízí příjemnou relaxaci | Foto: Profimedia.cz

Rádi si užíváte relaxace v sauně, ale veřejné sauny vám připadají nehygienické? Máte rádi soukromí a nechcete se omezovat? Pořiďte si saunu domů. Budete mít vždy dost místa pro sebe, můžete v ní odpočívat, kdykoli se vám zachce, a to za mnohem lepších hygienických podmínek. Proč tedy chodit kvůli sauně do hotelu či sportovního centra? Dnes seženete sauny velmi úsporných rozměrů, které můžete mít doma.

V sauně můžete poslouchat hudbu

Saunu si můžete nechat vyrobit na míru a přizpůsobit ji tak prostorovým možnostem, které váš interiér nabízí. Dokonce se dá umístit i pod šikmou střechu v podkroví.

K sauně seženete i nezbytné doplňky: osvětlení, lávové kameny do saunových kamen, samostatné lavice i dveře, vědro a naběračku vody a samozřejmě saunová kamna. Dokonce koupíte i rádio určené speciálně pro umístění do prostředí sauny. Samozřejmostí by měl být vlhkoměr a teploměr.

Infrasauna nabízí lepší vzduch

Pokud byste se chtěli zahřát v sauně, ale zároveň v ní kvůli horkému a nedýchatelnému vzduchu nemůžete vydržet, nebo se vám z něj dokonce motá hlava, existuje řešení:  infrasauna. Ta funguje na principu infračerveného záření. Rozdíl je v tom, že infračervené záření zahřívá pouze okolní předměty (a také vaše tělo), nikoli vzduch.

Ten tak není horký a vy dýcháte bez problémů. I tento typ sauny můžete mít doma. Její montáž bývá snadná, navíc se dá zapojit do zásuvky, tak jako elektrické spotřebiče. Nemusíte se obávat ani páry. Proto se právě infrasauny hodí i do bytů v panelových domech. Stačí trochu volného prostoru. Užívejte si doma skoro jako ve wellness centru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy