Byt jako investice. Třetina zájemců v něm nechce bydlet

Ekonomika Ekonomika
3. 12. 2013 18:00
Průzkum: Celkem 72 procent zájemců o byt hodlá využít hypoteční úvěr
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Třetina zájemců (34 procent), kteří zvažují nákup bytu, jej chce pronajímat, nikoliv v něm bydlet. Vyplývá to z průzkumu společnosti Central Group mezi 400 respondenty.

"Zatímco v minulých letech se bytů na investici ročně prodalo jen zanedbatelné množství, letos se prudce zvýšil. Podle našich odhadů kupuje byt na investici zhruba pětina klientů. Tento trend bude patrně ještě sílit," říká Jiří Vajner, obchodní ředitel Central Group.

"Dříve jednoznačně převažovala potřeba zajistit si vlastní bydlení. Nyní, především díky nízkým pořizovacím cenám nových nemovitostí a také díky levným hypotékám, se zájemci začali zajímat také o možnost výhodné investice," vysvětluje.

Celkem 72 procent respondentů hodlá využít hypoteční úvěr. Téměř 80 procent lidí, kteří teprve zvažují pořízení nové nemovitosti, chce investovat částku maximálně 3,5 milionu korun, přičemž 38 procent z nich považuje za své maximum dva miliony korun. Maximální hranice pět milionů korun je přípustná pro dalších 17 procent respondentů.

 

Právě se děje

před 52 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 1 hodinou

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy