Budete zateplovat? Pak zkuste foukanou izolaci

Andrea Berniová
9. 10. 2012 9:49
Foukaná izolace se dá jednoduše a rychle aplikovat i do těžce přístupných míst

Dny a noci jsou stále chladnější. Už jste začali topit? Připadají vám ceny vytápění příliš vysoké? Přemýšlejte o zateplení. Díky němu ušetříte dost peněz za vytápění. Teplo neuniká do okolí stěnami, důležité je i zateplení střechy, stejně jako dobře těsnící okna. Jak ale zateplit nejlépe? Zkuste foukanou izolaci.

Zateplete nejen střechu

Foukaná izolace nabízí velkou výhodu: k její aplikaci se používá hadice, kterou se izolační materiál přivádí na určené místo pomocí stroje. Hadice se dostane v podstatě kamkoli - i do obtížně přístupných míst. Proto se často používá k zateplení střechy, ale nejen tam. Při suché aplikaci foukané izolace totiž není nezbytné sundávat horní plášť střechy.

Co se týče materiálu, můžete svůj dům tímto způsobem zateplit foukanou celulózou, polystyrenem či minerálem. Třeba celulózová izolace nejen dobře udržuje teplo uvnitř domu, ale dokáže také velmi dobře akusticky izolovat. Případný hluk z okolí tak bude díky ní mnohem snesitelnější.

Po aplikaci foukané izolace nezbude žádný odpad

I pro zateplení stropů se foukaná izolace hodí - a ani stropy není potřeba rozebírat. Ušetříte si tak spoustu práce. Stropem může na nepoužívanou půdu unikat spousta tepla. Když strop zateplíte, příjemná teplota se v interiéru udrží déle. Proces zateplení stropu tímto způsobem může trvat jen několik hodin.

I podlahu či stěny (zděné a dřevěné) můžete zateplit foukanou izolací. Stejně jako u střechy, ani zde nebývá většinou nutná demontáž konstrukce. Výhodou foukané izolace také je, že po ní nezbude žádný odpad - použije se jen tolik materiálu, kolik je potřeba, a dostane se tam, kde má být.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

V Chorvatsku identifikovali ženu nalezenou se ztrátou paměti, je to Slovenka

Chorvatská policie ve středu oznámila, že identifikovala ženu nalezenou před deseti dny v odlehlé části ostrova Krk. Podle ní se jedná o 57letou Slovenku. Záhada kolem totožnosti ženy, která si nepamatovala, kdo je ani odkud pochází, zaměstnávala v uplynulých dnech chorvatská i světová média.

Policie před týdnem zveřejnila ženinu fotografii a požádala o pomoc s její identifikací. Nalezena byla na největším chorvatském ostrově 12. září se známkami zranění, které ovšem podle kriminalistů nebylo důsledkem trestného činu. Poté byla ve "stabilním stavu" převezena do nemocnice v Rijece.

Podle chorvatských médií s úřady komunikovala "dokonalou angličtinou". Nebyla ale schopna uvést své jméno a neměla u sebe jakýkoliv doklad totožnosti ani mobilní telefon. Noc před nalezením strávila na skále poblíž pobřeží, byla "vyčerpaná a dezorientovaná", uvedli místní záchranáři.

Z Chorvatska i ciziny se sešlo několik desítek tipů, které chorvatští policisté jeden po druhém prověřovali. Hypotézu, že se jedná o slovenskou občanku na dovolené v Chorvatsku, nakonec potvrdily slovenské úřady. Chorvatská policie dále oznámila, že nadále pracuje na zjištění toho, co nálezu ženy se ztrátou paměti předcházelo.

Rozhodující tip podle deníku Jutarnji list přišel od uživatele sociální sítě Reddit, jenž snímek ženy nahrál do programu Pim Eyes, který umí na internetu rozpoznat fotografie podobné té, kterou je potřeba identifikovat. Shodu se zveřejněným snímkem ženy program nalezl se sedm let starou fotografií v jedné restauraci v Los Angeles. Právě ve Spojených státech údajně žena do roku 2015 žila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy