Ježíšek přinesl ženě v Olomouci Audi A3. Policie ho při registraci zabavila

Domácí Domácí
6. 1. 2021 16:19
Nepříjemnou zkušenost zažila žena v Olomouci, která si po novém roce chtěla přihlásit svůj vánoční dárek do registru silničních vozidel. Auto Audi A3, které 24. prosince dostala od svého bratra, se ukázalo být kradené. Policie jí tak dárek musela zabavit.
Audi A3 bylo vánočním dárkem, který se ukázal být danajským darem. Ilustrační foto
Audi A3 bylo vánočním dárkem, který se ukázal být danajským darem. Ilustrační foto | Foto: Martin Přibyl

To, že s automobilem není všechno v pořádku, zjistil úředník na Registru silničních vozidel v Olomouci. Policii následně předal informaci o vozu v pátrání. 

"Úředník v průběhu přihlašování osobního motorového vozidla Audi A3 zjistil, že je po autě ve Francii od října 2017 vyhlášeno pátrání. Ještě 24. prosince se 29letá majitelka těšila z krásného vánočního dárku, o pár dní později radost vystřídala starost," řekla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Policisté podle ní zjišťují okolnosti, za jakých se auto dostalo do Česka. "Jednalo se o dovoz ze zahraničí. To, jestli jej tam koupil přímo bratr ženy, nebo se sem dostalo přes prostředníka, je předmětem šetření," uvedla mluvčí pro server Novinky.cz. Majitelka podle ní neměla ponětí o tom, že je její nové auto kradené.

"Po vozidle pátrala i belgická policie," poznamenala Vaňharová. Proč bylo pátrání vyhlášeno po jednom autě ve dvou zemích, není zatím zřejmé. "Je to čerstvá záležitost. Bližší okolnosti zjišťujeme. Víme však, že trestný čin krádeže se stal ve Francii," poznamenala dále pro server iDNES.cz. 

Automobil policisté zajistili a v rámci mezinárodní spolupráce informovali o vypátrání vozidla příslušné instituce v zahraničí.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy