V boji proti koronaviru pomáhá i Hyundai. Státu dá peníze, v kraji rozdá respirátory

ČTK ČTK
26. 3. 2020 11:28
Nošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech a české zastoupení značky Hyundai Motor Czech (HMC) poskytly české vládě finanční dar deset milionů korun na boj proti nemoci Covid-19. Moravskoslezskému kraji, městu Frýdek-Místek a obcím v okolí výrobního závodu darují 20 000 respirátorů typu FFP2 dohromady za více než tři miliony korun.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: iStock

Respirátory se mají distribuovat příští týden, jejich celková hodnota přesahuje tři miliony korun. "Vybaveni jimi budou lidé v první linii, tedy zdravotnická zařízení, nemocnice, lékaři, stomatologové, lékárny a složky integrovaného záchranného systému," uvedl Jan Pohorský z českého zastoupení značky Hyundai. Respirátory dostanou také domovy pro seniory ve Frýdku-Místku a v okolních obcích.

Hyundai také nemocnicím a zdravotním centrům napříč Českou republikou bezplatně půjčí auta. "Naši autorizovaní partneři značky fungují v omezeném provozu a pro zajištění mobility občanů a firem poskytujeme na našich dealerstvích především servisní služby. … Jelikož nám krizová situace není lhostejná, chceme přispět jak finančně, tak bezplatným zapůjčením vozů nemocnicím a zdravotním centrům," uvedl generální ředitel HMC Martin Saitz.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Pracuje v ní přibližně 3300 lidí. Loni slezský závod vyprodukoval 309 500 automobilů. V roce 2018 vytvořil podnik zisk 7,22 miliardy korun a tržby 129,26 miliardy korun.

V Nošovicích se vyrábí typ Hyundai Tucson a pět verzí modelu Hyundai i30. Tento měsíc automobilka zahájila sériovou výrobu vozu Kona Electric, prvního automobilu na elektrický pohon sériově vyráběného v České republice. Kvůli pandemii nového typu koronaviru ale firma zastavila na dva týdny výrobu, znovu ji chce spustit v pondělí 6. dubna.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy