Tradiční automobilky proti Tesle. Na Američany už cílí i Mercedes s modelem EQC

Martin Přibyl Martin Přibyl
13. 5. 2019 6:02
Pokud na trhu hledáte rodinné elektrické SUV s cenou okolo dvou milionů korun, váš výběr se začíná rozšiřovat. Právě v této kategorii se totiž tradiční evropští výrobci chtějí v první fázi utkat s americkou Teslou. Na trh nyní zamířil nový Mercedes-Benz EQC. Podívejte se na jeho srovnání s konkurencí.
Foto: Mercedes-Benz

Mercedes EQC

Výkon: 300 kW
Točivý moment: 760 Nm
Nejvyšší rychlost: 180 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 5,1 s
Kapacita baterií: 80 kWh
Dojezd na jedno nabití: 445 až 471 km
Cena: 1 965 000 Kč

Elektrická novinka v nabídce Mercedesu je do velké míry elektrickou variantou konvenčního Mercedesu GLC, díky čemuž může být vyráběna na stejné lince jako příbuzné modely třídy C a GLC. Baterie si pak automobilka vyrábí sama v Kamenci u Drážďan.

Vůz bude standardně vybaven dvojicí elektromotorů o celkovém výkonu 300 kW, které zajišťují pohon všech kol. Jeho zavazadlový prostor pojme 500 litrů nákladu. Může být vybaven celou plejádou asistenčních systémů a v nabídce je rovněž řada různých servisních balíčků, které kromě běžného servisu pokrývají i základní spotřební díly (výměnu stěračů atd.).

 

Právě se děje

před 30 minutami

Skupina 60 programátorů zahájila práce na IT systému ke známkám

Skupina 60 programátorů dnes večer v pražských Holešovicích začala v rámci veřejného hackathonu pracovat na novém IT systému elektronických dálničních známek. Pokračovat budou až do neděle, organizátoři pak chtějí předat systém zdarma státu. ČTK to řekl organizátor akce Tomáš Vondráček. Podotkl, že věří v úspěšné dokončení projektu. Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Organizátoři chtějí práce dokončit do neděle 18:00. "Může se ovšem stát, že to bude déle a někteří programátoři tady zůstanou ještě další noc. Já ale věřím, že se nám to do té doby podaří spustit," řekl Vondráček.

Akci chtějí o víkendu navštívit mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO) nebo nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy