Tradiční automobilky proti Tesle. Na Američany už cílí i Mercedes s modelem EQC

Martin Přibyl Martin Přibyl
13. 5. 2019 6:02
Pokud na trhu hledáte rodinné elektrické SUV s cenou okolo dvou milionů korun, váš výběr se začíná rozšiřovat. Právě v této kategorii se totiž tradiční evropští výrobci chtějí v první fázi utkat s americkou Teslou. Na trh nyní zamířil nový Mercedes-Benz EQC. Podívejte se na jeho srovnání s konkurencí.
Foto: Mercedes-Benz

Mercedes EQC

Výkon: 300 kW
Točivý moment: 760 Nm
Nejvyšší rychlost: 180 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 5,1 s
Kapacita baterií: 80 kWh
Dojezd na jedno nabití: 445 až 471 km
Cena: 1 965 000 Kč

Elektrická novinka v nabídce Mercedesu je do velké míry elektrickou variantou konvenčního Mercedesu GLC, díky čemuž může být vyráběna na stejné lince jako příbuzné modely třídy C a GLC. Baterie si pak automobilka vyrábí sama v Kamenci u Drážďan.

Vůz bude standardně vybaven dvojicí elektromotorů o celkovém výkonu 300 kW, které zajišťují pohon všech kol. Jeho zavazadlový prostor pojme 500 litrů nákladu. Může být vybaven celou plejádou asistenčních systémů a v nabídce je rovněž řada různých servisních balíčků, které kromě běžného servisu pokrývají i základní spotřební díly (výměnu stěračů atd.).

 

Právě se děje

před 24 minutami

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy