I manažeři musí šetřit palivo. Škoda Superb do zásuvky jde po krku Passatu i BMW

Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 9. 2019 6:02
Škoda minulý týden oznámila ceny svých elektrifikovaných modelů. Vedle bezemisního Citiga to znamená také plug-in hybridní Superb. Ten bude ve střední třídě tak trochu solitérem, protože stejný typ pohonu v neprémiovém balení nabízí zatím jen Volkswagen Passat. Podívejte se do přehledu na manažerské plug-in hybridy, k nimž jsme přidali i klasické hybridní modely.

Volkswagen Passat / Passat Variant GTE - od 1 126 900 Kč

Výkon spalovací motor (1.4 TSI): 115 kW / 250 Nm
Výkon elektromotor: 85 kW / 330 Nm
Systémový výkon: 160 kW
Dojezd na elektřinu: 55 km
Kombinovaná spotřeba: 1,3/1,4 l / 100 km
Průměrné emise: 29/32 g CO2 / km
Cena od: 1 126 900 Kč (sedan) / 1 153 900 Kč (kombi)

Passat GTE je nejen použitou technikou největší vyzyvatel plug-in hybridního Superbu. Jde také o jedno z mála neprémiových plug-in hybridních aut střední třídy, protože škodovka má potenciál soupeřit právě spíše s VW než třeba BMW nebo Mercedesem. Passat GTE navíc prošel modernizací, která zvětšila baterii a prodloužila dojezd na 55 km dle cyklu WLTP. O přenos síly na přední kola se stará dvouspojkový automat DSG.

Oproti Superbu je Volkswagen dražší, už v základu stojí přes 1,1 milionu korun v obou karosářských variantách. Je to ale daň za to, že na rozdíl od škodovky nemá na výběr z více výbavových stupňů. Passat nabízí jen nejvyšší linii, v níž má některé prvky, oproti nejlevnějšímu Superbu, navíc. Několik málo prvků mu ale naopak chybí.

GTE tak už v základu obsahuje třízónovou automatickou klimatizaci, rádio s osmipalcovou dotykovou obrazovkou a navigací, Front Assist, adaptivní tempomat, udržování v jízdním pruhu, asistent pro jízdu v koloně, bezklíčkové odemykání a startování, LED přední světla, mlhovky nebo 17palcová litá kola.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy