V čem je Rapid lepší než Scala? Porovnali jsme kompaktní modely Škoda

Jan Matoušek Jan Matoušek
10. 12. 2018 6:07
Na konci minulého týdne představila Škoda v izraelském Tel Avivu nový model Scala. Ten nahrazuje hned dva vozy - liftback Rapid a hatchback Rapid Spaceback. Jak moc se Scala oproti nim změnila najdete v následující galerii. Vzhledem k tomu, že jde o hatchback, porovnávali jsme ho primárně s Rapidem Spaceback.

Jakým kompaktním hatchbackům s cenou do 400 tisíc korun bude Škoda Scala konkurovat najdete tady.

Technický základ

Pomineme-li design, je nevýraznější změnou Scaly použití modulární platformy MQB, která umožňuje mimo jiné využití moderních bezpečnostních asistentů. Konkrétně jde o provedení MQB A0, které je známé třeba z Volkswagenu Polo nebo Seatu Arona. V případě kompaktního hatchbacku ale byla upravena a zvětšena tak, aby Scala vnitřním prostorem mohla konkurovat Golfu a dalším kompaktům. Stejný základ by pravděpodobně mělo dostat i na příští rok chystané malé SUV a v provedení MQB A0-IN ji dostane i připravovaný model pro indický trh.

Rapid i Rapid Spaceback dostaly kvůli úspoře nákladů platformu označovanou jako PQ25. Ve skutečnosti jde o kombinaci starších koncernových dílů například z Pola nebo Octavie, ačkoliv po patřičné úpravě. Cílem zkrátka bylo nabídnou velké auto za rozumnou cenu, což si vybralo daň v podobě jednodušší techniky a tím pádem nutnosti oželet některé elektronické pomocníky.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Nehoda tramvaje a osobního vozu brzdí provoz na pražské Spartě

Nehoda tramvaje a osobního vozidla v ulici Milady Horákové u výjezdu z tunelu Blanka komplikuje pražskou dopravu. Osobní auto se převrátilo na střechu, nehoda si vyžádala dva zraněné. Nehoda se stala krátce po poledni, na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Vyplývá to z vyjádření pražské policie a hasičů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy