V čem je Rapid lepší než Scala? Porovnali jsme kompaktní modely Škoda

Jan Matoušek Jan Matoušek
10. 12. 2018 6:07
Na konci minulého týdne představila Škoda v izraelském Tel Avivu nový model Scala. Ten nahrazuje hned dva vozy - liftback Rapid a hatchback Rapid Spaceback. Jak moc se Scala oproti nim změnila najdete v následující galerii. Vzhledem k tomu, že jde o hatchback, porovnávali jsme ho primárně s Rapidem Spaceback.

Jakým kompaktním hatchbackům s cenou do 400 tisíc korun bude Škoda Scala konkurovat najdete tady.

Technický základ

Pomineme-li design, je nevýraznější změnou Scaly použití modulární platformy MQB, která umožňuje mimo jiné využití moderních bezpečnostních asistentů. Konkrétně jde o provedení MQB A0, které je známé třeba z Volkswagenu Polo nebo Seatu Arona. V případě kompaktního hatchbacku ale byla upravena a zvětšena tak, aby Scala vnitřním prostorem mohla konkurovat Golfu a dalším kompaktům. Stejný základ by pravděpodobně mělo dostat i na příští rok chystané malé SUV a v provedení MQB A0-IN ji dostane i připravovaný model pro indický trh.

Rapid i Rapid Spaceback dostaly kvůli úspoře nákladů platformu označovanou jako PQ25. Ve skutečnosti jde o kombinaci starších koncernových dílů například z Pola nebo Octavie, ačkoliv po patřičné úpravě. Cílem zkrátka bylo nabídnou velké auto za rozumnou cenu, což si vybralo daň v podobě jednodušší techniky a tím pádem nutnosti oželet některé elektronické pomocníky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy