Nové kilometry a dálnice zdarma pro elektromobily. Novinky roku 2020 pro řidiče

Martin Přibyl Martin Přibyl
2. 1. 2020 6:02
Rok 2020 bude v mnohém pro automobilový sektor přelomový. Automobilky pocítí tlak na snižovaní emisí oxidu uhličitého a ten se pochopitelně dotkne i řidičů nebo těch, kteří si příští rok chtěli auto koupit. Připravili jsme přehled veškerých novinek.
Foto: Ministerstvo dopravy

Auta do zásuvky pojedou po dálnici zdarma

Rok 2020 je tím posledním, kdy budou v platnosti klasické vylepovací dálniční známky. V roce 2021 přejdou i osobní auta na elektronické kupony, které budou mít klouzavou 365denní platnost. To znamená, že známka bude platit rok od chvíle, kdy si ji řidič koupí.

Příští rok ale vše zůstává při starém. Dálniční známky se tedy budou nadále vylepovat do pravého spodního rohu čelního skla. Roční kupon vyjde na 1500 korun a platí od prvního prosince 2019 do 31. ledna 2021.

Jedna novinka tu ale je. Od pořízení dálniční známky jsou osvobozeny bateriové elektromobily, auta na vodík a také hybridy do zásuvky, jejichž normované emise CO2 nepřesáhnou padesát gramů na kilometr.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Neymar podepsal v PSG novou smlouvu do roku 2025

Brazilský fotbalista Neymar zůstane v Paris Saint-Germain další čtyři roky. Vedení klubu dnes na twitteru oznámilo, že s hvězdným útočníkem uzavřelo novou smlouvu do roku 2025. Podle dřívějších informací listu L'Équipe měl kanonýr přijmout návrh na prodloužení kontraktu ještě o další rok.

Další zprávy