Nejrozbitější silnice jsou letos v okrese Česká Lípa. Pozor si dávejte i v Praze a v Opavě

Radek Pecák Radek Pecák
16. 8. 2016 11:11
Celkem 107 000 hlasů přišlo letos do ankety, která mapuje nejhorší silnice České republiky. Jedná se již o šestý ročník. Z nahlášeného množství tisíce výmolů zatím silničáři stačili opravit necelou třetinu.
Toto je stav silnice druhé třídy v okrese Česká Lípa.
Toto je stav silnice druhé třídy v okrese Česká Lípa. | Foto: Vymoly.cz

"V tomto úseku lze snad jen létat," tak zní jeden z komentářů přispěvatele do ankety Vymoly.cz, která mapuje nejrozbitější silnice v rámci republiky. Letos nejvíce hlasů získal úsek silnice u obce Tubož v okrese Česká Lípa. Leží na silnici číslo 259, která spojuje Mšeno na Mělnicku s obcí Dubá.  

Na čele žebříčku tak vystřídal několikanásobného vítěze, kterým byla pražská ulice U Seřadiště.

I tak má ale hlavní město v desítce nejhorších úseků tři zástupce. Jsou jimi ulice Musíkova, Ohradní a Ostřicová.

V úvodu zmíněná silnice asi opravdu leží motoristům v žaludku. Úsek, který leží jen o několik kilometrů dále, totiž dostal tolik hlasů, že skončil celkově třetí. Mezi nimi se umístila ulice Těšínská v Opavě, což je ale spíše účelová komunikace.

„Za šest let trvání projektu nahlásili motoristé přes 6 tisíc silničních výmolů. Téměř polovina z nich je k dnešnímu dni opravena, říká Jiří Cívka z pojišťovny Generali. „Letos motoristé upozornili na více než tisícovku nových silničních úseků, které budou potřebovat opravu. Více než třetina z nich se už opravy dočkala,“ upřesňuje Jiří Cívka. Nejvíce nahlášených výmolů bylo letos v Praze. Právě to je podle Petra Čaníku z portálu Výmoly.cz smyslem celého projektu – totiž to, aby se silničáři včas dozvěděli, které silnice vyžadují urychlenou opravu.

Současně tento projekt pomáhá předcházet značným škodám na vozidlech. „Pokud motoristé nemají havarijní pojištění, vjedou do označeného výmolu a své auto poškodí, musejí opravu hradit ze svých finančních prostředků. V průměru se přitom jedná o přibližně 40 tisíc korun,“ doplňuje Jiří Cívka z Generali.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy