Máme tři tipy na ojetiny pro divochy. Malé ostré hatchbacky za 150 tisíc korun si přivezte z Německa

Marek Blaháček
16. 2. 2017 6:51
Kdo chce starší rychlé auto pro zábavu, musí pro něj ve většině případů zamířit k našim západním sousedům. Pokud máte trochu štěstí a trpělivosti, dovezete si vůz v dobrém stavu. Naše volba padla na Ford Fiesta ST, Renault Clio Sport a Mini Cooper S.

Podrobné recenze vozů, které už se na českém trhu neprodávají jako nové, čtěte zde.

Foto: Ford

Ford Fiesta ST

Z námi doporučené trojice je nejméně výkonná (110 kW), ale zato ji většinou seženete v nejlepším technickém stavu. U tuzemských prodejců ojetin jich moc nenajdete, z Německa si ale můžete za tyhle peníze dovést krásný kousek s nájezdem kolem 100 tisíc kilometrů. V cenové relaci 150 tisíc korun nejčastěji natrefíte na auta ročníku 2005-2007. Fiesta ST exceluje skvělým podvozkem. Má atmosférický čtyřválec DOHC s bezúdržbovým řetězem a reálnou spotřebou kolem 10 l benzinu na 100 kilometrů. Jako ojetina je Fiesta ST spolehlivá a netrápí ji žádné závažné a opakující se poruchy.

Ford Fiesta ST má pod kapotou dvoulitrový čtyřválec o výkonu 110 kW ve spojení s pětistupňovou převodovkou. Vůz dosahuje maximální rychlosti 208 kilometrů za hodinu a z nuly na stovku zrychlí za 8,4 sekundy. Fiesta ST má zavazadelník o objemu 268 litrů a její pohotovostní hmotnost je 1137 kilogramů.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V Česku žije 10,68 milionu lidí, počet obyvatel vzrostl za tři čtvrtě roku o 31 tisíc

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval ve čtvrtek Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2 000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy