reklama
 
 

Koupelna pro psy, luxusní záchody, domácí burgery. Čerpací stanice nelákají jen na benzin a naftu

21. 8. 2017
Podíl tržeb z paliv se u pump neustále snižuje na úkor doplňkového sortimentu. Někde už je jen na polovině.
Doporučujeme

Označení "benzinová pumpa" čím dál více ztrácí na skutečném významu. Nejen, že je suverénně nejprodávanějším palivem nafta a vedle benzinu přibývají i další produkty jako zemní plyn nebo aditivum AdBlue. Zároveň klesá podíl tržeb z paliv na úkor prodeje doplňkového sortimentu, zejména potravin.

Místo benzinových pump a čerpacích stanic tak zejména u hlavních tahů vznikají jakési terminály s čím dál širší nabídkou služeb pro motoristy.

U Benziny, největší sítě čerpacích stanic v Česku, stále dělají tržby za palivo v průměru osmdesát procent a za ostatní sortiment dvacet procent. "Existují ale i pumpy, u nichž je tento poměr 50:50," upozorňuje Petr Kaidl, tiskový mluvčí holdingu Unipetrol, pod který Benzina patří.

U druhého největšího hráče na trhu, MOL Group, se u čerpacích stanic stejnojmenné značky tento poměr dostal ze 70:30 přibližně na 60:40. "Je to díky tomu, že zavádíme nový koncept stanic s nabídkou občerstvení Fresh Corner," vysvětluje mluvčí MOL ČR Tomáš Pavlík.

"U každé pumpy je poměr tržeb jiný. Záleží, zda je vybavena myčkou, podává teplá jídla, nebo u níž již byl vybudován koncept Fresh Corner," doplňuje Pavlík. Poměr tržeb za palivo a doplňkový sortiment by se v budoucnu v síti MOL mohl dostat přibližně na stejnou úroveň, tedy 50:50.

Také Petr Šindler, tiskový mluvčí Shell ČR potvrzuje trend rostoucího podílu příjmů za jiné zboží než palivo a doplňkové služby: "Tento trend provází v posledních letech celou branži nejen v Evropě a souvisí s tím, že čerpací stanice už dávno nejsou vnímány jako pouhé místo pro natankování pohonných hmot."

Jeden ze zářných případů najdeme na Slovensku, kde se v červenci v Bratislavě v Přístavní ulici otevřela nová pumpa Slovnaftu, který patří pod křídla MOL Group. Servisní stanice zaujme nejen designem, ale také množstvím rozsahem nejrůznějších doplňkových služeb.

Platit se dá platební kartou přímo u stojanu, a to nejen za palivo nebo třeba kapalinu do ostřikovačů, která se tam dá také natankovat přesně v množství, které zákazník potřebuje, ale i za jídlo a pití. Restaurace nabízí těstoviny, jídla z wok pánve, domácí burgery, saláty a polévky.

V areálu prodejny nechybí nabíječky na mobily, tablety zabudované ve stolech nebo kiosek s aktuální dopravní situací a dalšími informacemi. Rodiče potěší dětský koutek s herní konzolí. Firmy mají k dispozici konferenční místnost pro deset lidí a a zařízením na telekonference.

Na své si v nové čerpací a zároveň servisní stanici Slovnaftu přijdou i domácí mazlíčci. Nechybí tu totiž exteriérová koupelna pro psy, která obsahuje zvýšenou vanu s protismykovou podlahou, flexibilní sprchu nebo sušič srsti.

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama