Hledá se vandal, který v Brně ničil auta. Propichoval pneumatiky, odneslo to 30 vozů

ČTK ČTK
24. 2. 2020 10:51
Policie žádá o pomoc při hledání vandala, který v brněnských ulicích propichoval autům pneumatiky. Zničil takto tři desítky aut.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Neznámý vandal v Brně-Líšni propichoval zaparkovaným vozům pneumatiky, poničil takto tři desítky aut. Škodu policie zatím vyčíslila na 60 000 korun. Na policejním webu to v pondělí uvedl mluvčí Petr Vala.

Vandal takto řádil v ulicích Rotreklova, Konradova a Jírova. Některé z vozů měla takto poničená všechna čtyři kola. Policie případ prošetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Podle Valy policie počítá s tím, že se vyčíslená škoda ještě výrazně zvýší.

"Jaké pochybné pohnutky vedly vandala takovému nevšednímu činu, nevíme. Právě proto žádáme širokou veřejnost o pomoc," uvedl mluvčí.

Policie proto přivítá jakékoliv informace, které pachatele pomohou dopadnout. Volat lze na tísňovou linku 158, případně přímo policistům z obvodního oddělení Brno - Židenice na telefonní číslo 974 623 591.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy