Cena benzinu je na novém rekordu, dohání naftu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
8. 3. 2012 13:53
Litr Naturalu už stojí v průměru téměř 36,50 koruny, ukazuje čerstvá statistika
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - O další dvacetník je dražší ve srovnání se středou minulého týdne u tuzemských čerpacích stanic litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95.

Podle údajů společnosti CCS byla průměrná cena tohoto paliva v ČR 36,45 Kč. Je to nový absolutní cenový rekord.

Benzin tak pomalu dotahuje naftu, která naopak o jeden haléř v průměru zlevnila. Nyní její průměrná cena 36,64 Kč. Zatímco cena nafty v uplynulých týdnech víceméně stagnovala a drží se na úrovni 36,50 - 36,70 Kč, benzin pomalu ale jistě zdražuje téměř každý den.

Na dálnici zaplatíte ještě více

Od 21. února vystoupala jeho cena o více než 40 haléřů. Nejdráže se už tradičně tankuje na jihu Moravy, kde se cena litru Naturalu 95 už velice přiblížila k 37 korunám, naopak téměř o korunu levněji je v jižních Čechách. Nejdražší benzín i nafta jsou ale obecně u hlavních tahů a zejména na dálnicích.

Zdražování benzinu po zimě je periodicky se opakující jev. Letos se ale proti motoristům spiklo více okolností. Zdražuje totiž ropa a kurz koruny vůči dolaru je nízký.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy