Cena benzinu je na novém rekordu, dohání naftu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
8. 3. 2012 13:53
Litr Naturalu už stojí v průměru téměř 36,50 koruny, ukazuje čerstvá statistika
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - O další dvacetník je dražší ve srovnání se středou minulého týdne u tuzemských čerpacích stanic litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95.

Podle údajů společnosti CCS byla průměrná cena tohoto paliva v ČR 36,45 Kč. Je to nový absolutní cenový rekord.

Benzin tak pomalu dotahuje naftu, která naopak o jeden haléř v průměru zlevnila. Nyní její průměrná cena 36,64 Kč. Zatímco cena nafty v uplynulých týdnech víceméně stagnovala a drží se na úrovni 36,50 - 36,70 Kč, benzin pomalu ale jistě zdražuje téměř každý den.

Na dálnici zaplatíte ještě více

Od 21. února vystoupala jeho cena o více než 40 haléřů. Nejdráže se už tradičně tankuje na jihu Moravy, kde se cena litru Naturalu 95 už velice přiblížila k 37 korunám, naopak téměř o korunu levněji je v jižních Čechách. Nejdražší benzín i nafta jsou ale obecně u hlavních tahů a zejména na dálnicích.

Zdražování benzinu po zimě je periodicky se opakující jev. Letos se ale proti motoristům spiklo více okolností. Zdražuje totiž ropa a kurz koruny vůči dolaru je nízký.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy