Zvládnete v matematice to, co páťáci a deváťáci? Otestujte se!

Zvládnete v matematice to, co páťáci a deváťáci? Otestujte se!
Foto: Česká školní inspekce
Jakub Novák
28. 5. 2012 13:55

Praha - Od pondělí 21. května do pátku 8. června se na 4123 školách v Česku koná první generálka celoplošného testování žáků 5. a 9. tříd.

Od pondělí do středy žáci absolvovali testy z matematiky, jejichž zadání si můžete prohlédnout.

Testy mají dvě obtížnosti - prvních šest otázek mají obě verze společné, jakmile je žák úspěšně absolvuje, test se mu automaticky, od sedmé otázky dále, přepne do vyšší obtížnosti.

Zadání nám zaslala Česká školní inspekce. Test bylo nutné vyplnit, aby ho vůbec bylo možné celý zobrazit - proto jsou některé z odpovědí označeny zeleně.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy