reklama
 
 

Živě: Na Jablonecku kalamita není, dispečer se spletl

Aktualizováno 6. 1. 2015 0:09
reklama
Situaci na českých silnicích jsme sledovali v online zpravodajství.

Živě: Na Jablonecku kalamita není, dispečer se spletl

Souhrn událostí

reklama
17:28

Na Jablonecku nakonec kalamita není. Odpoledne se na dopravním webu objevila i informace o vyhlášení kalamitního stavu pro Jablonecko. Stalo se tak ale omylem. "Šlo o iniciativu jednoho dispečera, který chtěl poukázat na špatný stav na některých úsecích. Zvolil ale nevhodný způsob," vysvětlil dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil.

17:07
Auto

Sníh dnes způsobil na silnicích v Pardubickém kraji množství dopravních nehod. Dopoledne například u Brandýsa nad Orlicí na Orlickoústecku zablokovala havárie šesti osobních aut silnici 3123, vozidla stála po celé šíři vozovky. Další hromadná nehoda čtyř aut se stala v Pardubicích u obchodního centra Lidl u nádraží, nikdo nebyl zraněn.

Nehoda auta na dálnici Nehoda auta na dálnici | Foto: HZS ČR
17:05
Kolona

Silničáři na Jablonecku odpoledne vyhlásili kalamitní stav. V důsledku neustávajícího sněžení a nárazového větru se nedaří udržovat silnice provozuschopné, přestože je v terénu veškerá technika. "Kdo nemusí, ať nevyjíždí. Na silnicích I. tříd je sjízdný jeden pruh, silnice II. a III. tříd jsou sjízdné jen se sněhovými řetězy," uvedl řekl dispečer pro Jablonecko Jaroslav Podolský.

17:01
Aktuálně.cz

Dobrý večer z pražské redakce Aktuálně.cz. Počasí už od rána komplikuje dopravu po celém Česku, meteorologové navíc vyhlásili od 17:00 výstrahu před náledím. Situaci pro vás proto budeme sledovat online.

autoři: Domácí, ČTK | 5. 1. 2015 17:02

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama