Ženu v sedmém měsíci týral nůžkami i tyčí

Report
30. 3. 2009 13:35
Ostrava - Peklem brutálního domácího násilí si prošla 34letá těhotná žena z Ostravy. Seznam útoků, kterými ji opakovaně zasypával její partner, vyvolává otázku: jak je možné, že tohle všechno přežila?
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Když ji na konci března navštívil přivolaný sociální pracovník, naskytl se mu děsivý pohled na zuboženou ženu v sedmém měsíci.

Podlitiny na celém těle, otoky obličeje, zlomený zub a krvácení. Žena měla ostříhané vlasy, jejichž zbytky nesly stopy ohoření.

Netrvalo dlouho a muže, u něhož je podezření, že partnerku týral pod vlivem drog, dopadli ostravští kriminalisté. V kapse měl vlasy oběti, na riflích skvrny od krve.

Zhruba v té době se policisté začali od těhotné ženy dovídat, co všechno se za dveřmi bytu v Ostravě-Hrušově odehrálo.

Vánoční výprask

Muž své partnerce údajně prakticky každý den sprostě nadával, fackoval ji a opakovaně surově fyzicky napadal.

Policistům se podařilo zjistit, že k útokům zdaleka nepoužíval jen dlaně a pěsti. Výprasky prováděl tříkilovou dřevěnou desku z obývací stěny, nůžkami i elektrickým kabelem.

Ataky podle výpovědi těhotné ženy vyvrcholily dva dny před Štědrým dnem, kdy ji měl agresor mlátit pěstmi, kopat do celého těla a bít opaskem.

O Vánocích týrání pokračovalo. Kromě bití hodil agresor na ženu konferenční stůl a pokračoval údery dřevěnou nohou dalšího stolu. Dřevěnou tyčí pak ženu mlátil po celém těle.

Nůžky a žehlička

V březnu tyran zaútočil nůžkami. Pod pohrůžkou zabití si musela oběť kleknout a nechat si stříhat vlasy. Když se bránila, bodl ji nožíky dvakrát do zad.

Zbylé vlasy pak chtěl ženě pálit žehličkou, kterou nepoužil jen díky tomu, že nebyla zahřátá. Vybral si proto zapalovač... Těhotná oběť si musela po zapálení vlasů uhasit hlavu hadrem. Den po incidentu zavolala o pomoc.

Zadržený muž je ve vazbě, a pokud ho soud shledá vinným, může strávit ve vězení dva až osm let.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy