Ženu v sedmém měsíci týral nůžkami i tyčí

Report
30. 3. 2009 13:35
Ostrava - Peklem brutálního domácího násilí si prošla 34letá těhotná žena z Ostravy. Seznam útoků, kterými ji opakovaně zasypával její partner, vyvolává otázku: jak je možné, že tohle všechno přežila?
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Když ji na konci března navštívil přivolaný sociální pracovník, naskytl se mu děsivý pohled na zuboženou ženu v sedmém měsíci.

Podlitiny na celém těle, otoky obličeje, zlomený zub a krvácení. Žena měla ostříhané vlasy, jejichž zbytky nesly stopy ohoření.

Netrvalo dlouho a muže, u něhož je podezření, že partnerku týral pod vlivem drog, dopadli ostravští kriminalisté. V kapse měl vlasy oběti, na riflích skvrny od krve.

Zhruba v té době se policisté začali od těhotné ženy dovídat, co všechno se za dveřmi bytu v Ostravě-Hrušově odehrálo.

Vánoční výprask

Muž své partnerce údajně prakticky každý den sprostě nadával, fackoval ji a opakovaně surově fyzicky napadal.

Policistům se podařilo zjistit, že k útokům zdaleka nepoužíval jen dlaně a pěsti. Výprasky prováděl tříkilovou dřevěnou desku z obývací stěny, nůžkami i elektrickým kabelem.

Ataky podle výpovědi těhotné ženy vyvrcholily dva dny před Štědrým dnem, kdy ji měl agresor mlátit pěstmi, kopat do celého těla a bít opaskem.

O Vánocích týrání pokračovalo. Kromě bití hodil agresor na ženu konferenční stůl a pokračoval údery dřevěnou nohou dalšího stolu. Dřevěnou tyčí pak ženu mlátil po celém těle.

Nůžky a žehlička

V březnu tyran zaútočil nůžkami. Pod pohrůžkou zabití si musela oběť kleknout a nechat si stříhat vlasy. Když se bránila, bodl ji nožíky dvakrát do zad.

Zbylé vlasy pak chtěl ženě pálit žehličkou, kterou nepoužil jen díky tomu, že nebyla zahřátá. Vybral si proto zapalovač... Těhotná oběť si musela po zapálení vlasů uhasit hlavu hadrem. Den po incidentu zavolala o pomoc.

Zadržený muž je ve vazbě, a pokud ho soud shledá vinným, může strávit ve vězení dva až osm let.


 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy