Zemanův "vítězný tým": Na pódium s prezidentem vystoupil šéf ČEZ Beneš i majitel TV Barrandov Soukup

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
27. 1. 2018 18:26
Po vítězství prezidenta Miloše Zemana se na pódiu objevili i šéf Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura s prozatímním šéfem ČSSD Milanem Chovancem.
Miloš Zeman a jeho tým.
Miloš Zeman a jeho tým. | Foto: Zbyněk Pecák

Praha - Kromě umělců a blízkých spolupracovníků hlavy státu se po vítězství Miloše Zemana na pódiu objevili i vlastník médií Jaromír Soukup a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Přítomen byl i šéf Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura a prozatímní šéf ČSSD Milan Chovanec. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček celému hloučku kolem prezidenta poděkoval a označil je za "vítězný tým".

Soukup je vlastník společnosti Empresa Media, do které patří i televize Barrandov. V té je zároveň moderátorem nejen pravidelného pořadu Týden s prezidentem. Předvolební debaty byly terčem kritiky kvůli nevyváženosti, stížnosti momentálně řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Vedle prezidenta se postavil i šéf SPD Tomio Okamura. U něho se Zeman objevil před volbami na velké stranické konferenci. Krátce po zvolení prezident na pódiu podpořil klíčový programový bod SPD, jakým je republikové referendum.

Přítomen byl i Milan Chovanec, který do stranického sjezdu přebral vedení ČSSD a v minulé vládě zastával pozici ministra vnitra. S prezidentem ho pojí kritický pohled na migraci.

Šéf ČEZ v pozadí

Na místě se objevil i ředitel Českých energetických závodů (ČEZ) Daniel Beneš. Pro Hrad je energetika jedním z hlavních témat. Blíží se stavba nových jaderných reaktorů a mezi vážnými zájemci je i ruský Rosatom. Prezident navrhl při své návštěvě jaderné elektrárny Dukovany, aby se zakázka dala bez výběrového řízení Rusům.

Nechyběli ani Zemanovi nejbližší spolupracovníci, kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý. Za něj společnost Lukoil zaplatila i pokutu 32,6 milionu korun, kterou dostal od státu za prohraný spor kolem prodeje leteckého oleje.

Spolu kancléřem Mynářem, který čelí kritice kvůli chybějící prověrce, slavila Zemanovo vítězství i jeho žena Alex Mynářová, která pracuje na TV Barrandov v pořadu Vlivní.

Podpora se prezidentovi dostala i od jeho nejbližších. Po dlouhé době se na veřejnosti objevila i jeho dcera Kateřina Zemanová, která studuje v Británii. Naposledy se s otcem objevila na audienci u britské královny Alžběty II. Podle informací Aktuálně.cz přiletěla do Prahy těsně před prezidentskou volbou. Vedle ní seděla Ivana Zemanová, která pomáhala svému manželovi s kampaní.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Legendární cyklista Merckx byl propuštěn z nemocnice

Pětinásobný vítěz Tour de France Eddy Merckx byl necelý týden po nedělní nehodě při cyklistické vyjížďce s přáteli propuštěn z nemocnice. Legendární Belgičan skončil po pádu se zraněním hlavy na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Dendermonde poblíž Gentu.

Po sérii vyšetření byl čtyřiasedmdesátiletý Merckx v týdnu předložen na normální oddělení a v pátek byl propuštěn do domácího ošetřování. "Je šťastný, že mohl jet domů. Vždycky je to lepší doma než v nemocnici, i když tam měl skvělou péči," řekla listu Het Nieuwsblad Merckxova manželka Claudine.

Merckx je považován za nejúspěšnějšího cyklistu historie, vedle Tour vyhrál pětkrát i Giro d'Italia, má triumf z Vuelty a 19 vítězství na takzvaných cyklistických "Monumentech".

Aktualizováno před 22 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy