Zemanův "vítězný tým": Na pódium s prezidentem vystoupil šéf ČEZ Beneš i majitel TV Barrandov Soukup

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
27. 1. 2018 18:26
Po vítězství prezidenta Miloše Zemana se na pódiu objevili i šéf Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura s prozatímním šéfem ČSSD Milanem Chovancem.
Miloš Zeman a jeho tým.
Miloš Zeman a jeho tým. | Foto: Zbyněk Pecák

Praha - Kromě umělců a blízkých spolupracovníků hlavy státu se po vítězství Miloše Zemana na pódiu objevili i vlastník médií Jaromír Soukup a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Přítomen byl i šéf Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura a prozatímní šéf ČSSD Milan Chovanec. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček celému hloučku kolem prezidenta poděkoval a označil je za "vítězný tým".

Soukup je vlastník společnosti Empresa Media, do které patří i televize Barrandov. V té je zároveň moderátorem nejen pravidelného pořadu Týden s prezidentem. Předvolební debaty byly terčem kritiky kvůli nevyváženosti, stížnosti momentálně řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Vedle prezidenta se postavil i šéf SPD Tomio Okamura. U něho se Zeman objevil před volbami na velké stranické konferenci. Krátce po zvolení prezident na pódiu podpořil klíčový programový bod SPD, jakým je republikové referendum.

Přítomen byl i Milan Chovanec, který do stranického sjezdu přebral vedení ČSSD a v minulé vládě zastával pozici ministra vnitra. S prezidentem ho pojí kritický pohled na migraci.

Šéf ČEZ v pozadí

Na místě se objevil i ředitel Českých energetických závodů (ČEZ) Daniel Beneš. Pro Hrad je energetika jedním z hlavních témat. Blíží se stavba nových jaderných reaktorů a mezi vážnými zájemci je i ruský Rosatom. Prezident navrhl při své návštěvě jaderné elektrárny Dukovany, aby se zakázka dala bez výběrového řízení Rusům.

Nechyběli ani Zemanovi nejbližší spolupracovníci, kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý. Za něj společnost Lukoil zaplatila i pokutu 32,6 milionu korun, kterou dostal od státu za prohraný spor kolem prodeje leteckého oleje.

Spolu kancléřem Mynářem, který čelí kritice kvůli chybějící prověrce, slavila Zemanovo vítězství i jeho žena Alex Mynářová, která pracuje na TV Barrandov v pořadu Vlivní.

Podpora se prezidentovi dostala i od jeho nejbližších. Po dlouhé době se na veřejnosti objevila i jeho dcera Kateřina Zemanová, která studuje v Británii. Naposledy se s otcem objevila na audienci u britské královny Alžběty II. Podle informací Aktuálně.cz přiletěla do Prahy těsně před prezidentskou volbou. Vedle ní seděla Ivana Zemanová, která pomáhala svému manželovi s kampaní.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy