Zemanův "vítězný tým": Na pódium s prezidentem vystoupil šéf ČEZ Beneš i majitel TV Barrandov Soukup

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
27. 1. 2018 18:26
Po vítězství prezidenta Miloše Zemana se na pódiu objevili i šéf Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura s prozatímním šéfem ČSSD Milanem Chovancem.
Miloš Zeman a jeho tým.
Miloš Zeman a jeho tým. | Foto: Zbyněk Pecák

Praha - Kromě umělců a blízkých spolupracovníků hlavy státu se po vítězství Miloše Zemana na pódiu objevili i vlastník médií Jaromír Soukup a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Přítomen byl i šéf Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura a prozatímní šéf ČSSD Milan Chovanec. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček celému hloučku kolem prezidenta poděkoval a označil je za "vítězný tým".

Soukup je vlastník společnosti Empresa Media, do které patří i televize Barrandov. V té je zároveň moderátorem nejen pravidelného pořadu Týden s prezidentem. Předvolební debaty byly terčem kritiky kvůli nevyváženosti, stížnosti momentálně řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Vedle prezidenta se postavil i šéf SPD Tomio Okamura. U něho se Zeman objevil před volbami na velké stranické konferenci. Krátce po zvolení prezident na pódiu podpořil klíčový programový bod SPD, jakým je republikové referendum.

Přítomen byl i Milan Chovanec, který do stranického sjezdu přebral vedení ČSSD a v minulé vládě zastával pozici ministra vnitra. S prezidentem ho pojí kritický pohled na migraci.

Šéf ČEZ v pozadí

Na místě se objevil i ředitel Českých energetických závodů (ČEZ) Daniel Beneš. Pro Hrad je energetika jedním z hlavních témat. Blíží se stavba nových jaderných reaktorů a mezi vážnými zájemci je i ruský Rosatom. Prezident navrhl při své návštěvě jaderné elektrárny Dukovany, aby se zakázka dala bez výběrového řízení Rusům.

Nechyběli ani Zemanovi nejbližší spolupracovníci, kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý. Za něj společnost Lukoil zaplatila i pokutu 32,6 milionu korun, kterou dostal od státu za prohraný spor kolem prodeje leteckého oleje.

Spolu kancléřem Mynářem, který čelí kritice kvůli chybějící prověrce, slavila Zemanovo vítězství i jeho žena Alex Mynářová, která pracuje na TV Barrandov v pořadu Vlivní.

Podpora se prezidentovi dostala i od jeho nejbližších. Po dlouhé době se na veřejnosti objevila i jeho dcera Kateřina Zemanová, která studuje v Británii. Naposledy se s otcem objevila na audienci u britské královny Alžběty II. Podle informací Aktuálně.cz přiletěla do Prahy těsně před prezidentskou volbou. Vedle ní seděla Ivana Zemanová, která pomáhala svému manželovi s kampaní.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy