Po změnách ústavy netoužím, relativně těsné vítězství těší nejvíce, řekl Zeman těsně po zvolení

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
27. 1. 2018 17:03
Ve svém projevu Miloš Zeman poděkoval nejen svým voličům, ale i voličům protikandidáta za to, že přišli k volbám.
Miloš Zeman s manželkou Ivanou.
Miloš Zeman s manželkou Ivanou. | Foto: Zbyněk Pecák

Praha - Miloše Zemana přivítal na pódiu po obhájení prezidentského postu bouřlivý potlesk a skandování, které doprovázelo celý jeho proslov.

"Jdu do dalších pěti let nabit důvěrou těchto občanů České republiky a věřím, že takovou důvěru nezklamu. Chtěl bych poděkovat i voličům Jiřího Drahoše za to, že šli k volbám, protože já si vážím lidí, kteří chodí k volbám. A upřímně řečeno relativně těsné vítězství nejvíce těší, takže i za to těmto voličům děkuji," poděkoval Zeman.

Zemana na pódium přišel spolu s asi dvaceti spolupracovníky, politiky a podporovateli. Mezi nimi i úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec, předseda SPD Tomio Okamura nebo zpěvák Daniel Hůlka.

"Za mnou jsou lidé, kteří seděli v prezidentském salonku a s napětím pozorovali, jak nabíhají procenta a jak může Praha ovlivnit výsledky voleb. Chtěl bych poděkovat těm pražským voličům, kteří mi dali hlas," dodal Zeman a dodal, že už jej nečeká už žádná politická výhra ani porážka.

"Toto bylo mé poslední politické vítězství a za ním už nebude žádná politická porážka. Protože jak dobře víte, prezident má ústavou vymezena pouze dvě pětiletá funkční období a já rozhodně nehodlám iniciovat změny ústavy," vysvětlil.

Chce jezdit dál do krajů, mluvit s lidmi a poslouchat jejich názory. "Slibuji, že budu pracovat tak, jak jsem pracoval doposud," uzavřel a sklidil potlesk.

Daniel Hůlka následně za doprovodu celého sálu zazpíval českou státní hymnu.

 "Ano, ano a ještě jednou ano," odpověděl na otázku, zda bude mít premiér Andrej Babiš (ANO) více času na sestavení nové vlády.

Miloš Zeman bude chtít být méně arogantní. "A to i k lidem, o nichž si budu stále myslet svoje."

Neodpověděl na to, zda hodlá obměnit svůj kritizovaný tým na Hradě. "Vezmu si za hlavního ekonomického poradce Zdeňka Bakalu jako specialistu na tunelování," vyhnul se otázce reportérky Respektu.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy