reklama
 
 

Zeman omilostnil dvě ženy. Vyslyšel papeže a učinil "akt milosrdenství"

Aktualizováno 22. 11. 2016 12:15
Prezident Miloš Zeman udělil dvě milosti. Jednu z nich vysvětluje tak, že chtěl učinit "akt milosrdenství", o něž jej v osobním dopise požádal papež František. Prezident proto omilostní ženu, která se za mřížemi stará o své dítě a o které by se po dosažení věku, kdy nemůže pobývat s matkou ve vězení, neměl kdo postarat. "Prezident republiky omilostněné, která je prvotrestaná a významnou část trestu již vykonala, prominul zbytek trestu odnětí svobody uloženého za zpronevěru," upřesnil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Druhou milost Zeman udělil ženě, která se dlouhodobě léčí se závažným psychickým onemocněním.

Praha – Prezident Miloš Zeman udělil milost dvěma vězeňkyním – psychicky nemocné ženě a mladé matce, která se ve vězení stará své o dítě. To by po dosažení tří let od ní muselo být odděleno. Udělení milosti v tomto případě Hrad vysvětlil tím, že prezident vyslyšel žádost papeže Františka a učinil "akt milosrdenství".

"Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl vyhovět žádosti papeže Františka prokázat ke konci Svatého roku akt milosrdenství a laskavosti," uvedl mluvčí Jiří Ovčáček. "Výjimečnost této milosti k ukončení Svatého roku spočívá v tom, že omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu," dodal s tím, že prezident "omilostněné, která je prvotrestaná a významnou část trestu již vykonala, prominul zbytek trestu odnětí svobody uloženého za zpronevěru".

Druhou omilostněnou je žena, která se léčí se závažným psychickým onemocněním a jíž byl trest ze zdravotních důvodů opakovaně přerušen.

"Prezident republiky prominul zbytek souhrnného trestu odnětí svobody uloženého za trestné činy podvodu, zpronevěry a porušování povinnosti v řízení o konkurzu, z něhož téměř polovinu již odsouzená vykonala," sdělil Ovčáček a doplnil, že žena vzhledem ke kladnému hodnocení byla přeřazena do věznice s mírnějším režimem.

autoři: Domácí, ČTK | 22. 11. 2016 11:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama