Zelení jezdci šlápli do pedálů, do Evropy chtějí na kole

Zelení jezdci šlápli do pedálů, do Evropy chtějí na kole
Strana zelených se před letošními volbami do Evropského parlamentu rozhodla oslovit voliče z cyklistického sedla.
Zelení osvětlovali lidem pilíře svého programu - dlouhodobou podporu ochrany přírody a udržitelného ekonomického rozvoje.
"Chceme, aby se efektivně využívaly eurofondy, a to k takovým projektům, které zlepší život lidí a přinesou nová pracovní místa," říká brněnský zastupitel Martin Ander (SZ).
Na špatné využívání fondů se snaží Zelení upozornit svou cyklokampaní. "Stačí se podívat, kolik se investuje ročně do silnic a do motorové dopravy, a kolik do jiných alternativ," vysvětluje Ander.
Foto: Bára Sobotková
Bára Sobotková
18. 5. 2014 16:52
Strana zelených před evropskými volbami láká voliče z cyklistického sedla. S kontaktní kampaní nyní míří z Brna do Olomouce a dalších moravských měst.

Brno – Až do Štrasburku a Bruselu chtějí na kole obrazně řečeno dojet kandidáti Strany zelených. „Nejlepší způsob, jak oslovit lidi, je tváří v tvář. Dáváme jim tak také vědět o eurovolbách, protože bývají oproti klasickým upozaďované,“ říká jedna z kandidátek do Evropského parlamentu Zuzana Vachůnová (SZ).

Z Brna se zelení jezdci přesouvají do Olomouce a následně do dalších měst na severu Moravy. Kontaktní kampaň zakončí příští pátek ve Vsetíně.

„Chceme mimo jiné zdůraznit podporu těch způsobů veřejné dopravy, které nezatěžují životní prostředí. Kolo je takovým hlavním symbolem,“ vysvětluje brněnský zastupitel Martin Ander (SZ) smysl netradiční kampaně.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 1 hodinou

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy