Zbohatl na odtazích aut v Praze, má obstavený majetek

Radek Nohl Radek Nohl
20. 12. 2012 20:55
Protikorupční policie obstavila účty a nemovitosti podnikatele Miloslava Víta
Foto: Jaroslav Jiřička

Praha - Protikorupční policisté obstavili účty a majetek v hodnotě zhruba 50 milionů korun několika firmám, které spojuje jméno podnikatele Miloslava Víta. Jedna z nich mimo jiné šest let bohatla na odtahování vozidel v hlavním městě.

Informoval o tom ve svém čtvrtečním vydání deník Insider.

Vít s bratrem Vladislavem a se společníkem Miroslavem Černým se dostali do pozornosti policie kvůli podezření, že spáchali rozsáhlý podvod.

Podle detektivů získali od Úřadu práce neoprávněně více než 100 milionů korun.

Konkrétně policie zasáhla pro podezření, že trojice podnikatelů od roku 2008 požádala úřady práce o příspěvek na zaměstnání postižených osob ve výši 209 milionů korun, ale nejméně polovina z této částky byla vyplacena neoprávněně.

Mezi společnosti, na nichž je od letošního srpna policejní plomba, patří například Autovars, která má servis a prodejnu vozů Opel a Chevrolet v pražských Holešovicích, a na seznamu jsou také domy firmy Verve Holding v Záběhlicích.

Čtěte podrobnosti v placeném deníku Insider:
Z čeho konkrétně protikorupční policie viní?

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy