Zbohatl na odtazích aut v Praze, má obstavený majetek

Radek Nohl Radek Nohl
20. 12. 2012 20:55
Protikorupční policie obstavila účty a nemovitosti podnikatele Miloslava Víta
Foto: Jaroslav Jiřička

Praha - Protikorupční policisté obstavili účty a majetek v hodnotě zhruba 50 milionů korun několika firmám, které spojuje jméno podnikatele Miloslava Víta. Jedna z nich mimo jiné šest let bohatla na odtahování vozidel v hlavním městě.

Informoval o tom ve svém čtvrtečním vydání deník Insider.

Vít s bratrem Vladislavem a se společníkem Miroslavem Černým se dostali do pozornosti policie kvůli podezření, že spáchali rozsáhlý podvod.

Podle detektivů získali od Úřadu práce neoprávněně více než 100 milionů korun.

Konkrétně policie zasáhla pro podezření, že trojice podnikatelů od roku 2008 požádala úřady práce o příspěvek na zaměstnání postižených osob ve výši 209 milionů korun, ale nejméně polovina z této částky byla vyplacena neoprávněně.

Mezi společnosti, na nichž je od letošního srpna policejní plomba, patří například Autovars, která má servis a prodejnu vozů Opel a Chevrolet v pražských Holešovicích, a na seznamu jsou také domy firmy Verve Holding v Záběhlicích.

Čtěte podrobnosti v placeném deníku Insider:
Z čeho konkrétně protikorupční policie viní?

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy