Zastupitel ODS z Jesenice řídil a nadýchal 1,5 promile

Markéta Chaloupská
20. 7. 2010 16:35
Policie ho zastavila na Václavském náměstí. Podle svědků byl arogantní
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pražští policisté v úterý nad ránem zadrželi na Václavském náměstí zastupitele z Jesenice u Prahy Milana Partíka (ODS). Dechová zkouška odhalila, že řídil pod vlivem alkoholu.

"Při běžné silniční kontrole jsme provedli orientační dechovou zkoušku u jedenačtyřicetiletého muže, která byla pozitivní. Hlídka naměřila téměř 1,5 promile," řekl Aktuálně.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

"Na základě těchto skutečností skončil řidič na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodal mluvčí.

Že se jedná o Milana Partíka, člena oblastní rady ODS Praha-západ, potvrdily Aktuálně.cz dva na sobě nezávislé zdroje.

Incident teď řeší policisté a v nejbližší době bude předán státnímu zástupci.

Podle svědků se řidič choval velmi arogantně a policisty urážel. Oháněl se prý tím, že je členem oblastní rady ODS na Praze-západ, a že to tak nenechá.

Sám Partík Aktuálně.cz nejdřív řekl, že incident už vyřešil. Na dotaz jak, otočil a začal tvrdit, že informace jsou mylné a nic takového se nestalo.

32 mrtvých kvůli alkoholu

Jízda pod vlivem alkoholu patří mezi nejčastější prohřešky českých řidičů.

Od začátku prázdnin došlo v Česku k 4 870 nehodám, při kterých zahynulo 97 osob.

Z toho 2 230 nehod bylo zaviněno pod vlivem alkoholu a zemřelo při nich 32 lidí, dalších 1 050 lidí bylo zraněno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy