Zapadlé lesní stroje musel vyprošťovat tank, hasiči se po pás bořili do bahna

Zásah hasičů byl velmi nebezpečný a fyzicky i časově náročný.
Zásah byl i přes pomoc strojů výjimečně fyzicky náročný.
Na místo musel být povolán hasičský tank.
Lesníkům ani hasičům s běžnou technikou se stroje vyprostit nepodařilo.
Zásah byl nebezpečný a náročný nejen fyzicky, ale i časově.
Foto: HZS Plzeňského kraje
Domácí Domácí
28. 2. 2017 11:36
Velmi nebezpečný zásah za sebou mají hasiči, kteří v neděli vysvobozovali dva uvázlé lesní stroje v rašeliništi. Stroje uvázly u Staré Knížecí Huti. "Jako první se do bahna až po podvozek propadl harvestor a následně při snaze o vyproštění i vyvážečka," popsala mluvčí policistů Pavla Jakoubková. Celou sobotu se lesníci snažili stroje vyprostit svépomocí, ale marně. V neděli přivolaní hasiči zjistili, že si s uvízlými stroji ani oni neporadí, a na místo musel dorazit hasičský tank. "Postupně vyprostili oba stroje pomocí dlouhého lana na navijáku tanku," řekla mluvčí s tím, že hasiči se brodili až po pás bahnem a v nestabilním terénu museli dávat pozor, aby se nebořila i technika.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy