Z vraždy mladého varhaníka v kostele v Bašce policie obvinila dvacetiletého muže

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 12. 2022 20:17
Z vraždy mladíka v kostele v Bašce na Frýdecko-Místecku kriminalisté obvinili dvacetiletého muže. Hrozí mu až 20 let vězení. Policie pro něj požaduje vazbu. Novinářům to v pátek sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Podle policie muž osmnáctiletého mladíka opakovaně fyzicky napadl z osobních důvodů, a to po předchozím uvážení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Podezřelého muže policisté zadrželi ve čtvrtek večer a v pátek ho vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Podle policie obviněný ve středu přišel do kostela v době, kdy mladík prováděl údržbu varhan. Obviněný ho napadl podle policie z osobních důvodů. "Způsobil mu zranění, kterým poškozený mladík na místě podlehl. V následujících hodinách bude podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby," řekla Jiroušková.

Případem se policisté zabývají od čtvrtka, kdy bylo v kostele nalezeno tělo zavražděného muže. Biskup ostravsko-opavského biskupství Martin David uvedl, že mladík byl dobrovolným varhaníkem v kostele, kde zahynul. Kvůli tomu, že se násilný čin stal v kostele, je potřeba v chrámu provést kající obřad. Uskuteční se v neděli při dopolední bohoslužbě.

Biskup David uvedl, že zprávu o násilné smrti mladého muže v kostele v Bašce, kde dobrovolnicky sloužil jako varhaník, přijal s velkou bolestí. "Modlím se za něho a v modlitbě svěřuji Bohu také velkou bolest jeho nejbližších, především rodičů," doplnil.

Podle serveru Novinky.cz ubodaného 18letého mladíka našli právě rodiče. Podle obyvatel Bašky měl klíče od kostela. Dlouho se nevracel, proto jej rodiče začali hledat. V kostele ležel u varhan údajně celou noc a následující den. Mezi místními se spekuluje, že se stal obětí zloděje, kterého v kostele překvapil, doplnil server.

 

Právě se děje

Další zprávy