Z Hradu se měly cvičně odpalovat oslavné salvy. Armáda akci kvůli teroru zrušila

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
22. 3. 2016 17:31
V zahradách Pražského hradu se mělo v úterý v podvečer cvičně odpalovat 21 oslavných salv. Celou akci naplánovali vojáci a prezidentova kancelář kvůli přípravám na příjezd prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga. Akci nakonec zrušili i s ohledem na úterní teroristické útoky v Bruselu.
Pražský hrad
Pražský hrad | Foto: Pavel Baroch

Praha - V rámci příprav na příjezd prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga chtěl vojenský útvar Posádkového velitelství v úterní podvečer odpálit 21 oslavných salv ze zahrad Pražského hradu. Akci ale armáda nakonec zrušila. A to i s ohledem na úterní teroristické útoky v Bruselu.

„Dnes večer mezi 18. a 19. hodinou bude v rámci příprav na přijetí prezidenta Čínské lidové republiky na Pražském hradě cvičně odpáleno 21 oslavných dělostřeleckých salv v tamních zahradách,“ sdělilo Posádkové velitelství Praha.

Celá akce se nakonec ruší. „Nebude se nic konat. Celá akce byla zrušena a z organizačních důvodů bude přeplánována,“ řekla Aktuálně.cz tisková mluvčí Posádkového velitelství Eva Cajthamlová.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana potvrdil, že se střílet nebude kvůli teroru v Bruselu. "Vzhledem k teroru v srdci EU jsme zrušili dnešní zkoušku dělostřeleckých salv. Čestné salvy budou vypáleny 29. 3. na počest prezidenta Čínské lidové republiky," uvedl Jiří Ovčáček.

 

Právě se děje

Další zprávy