Z Hradu se měly cvičně odpalovat oslavné salvy. Armáda akci kvůli teroru zrušila

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
22. 3. 2016 17:31
V zahradách Pražského hradu se mělo v úterý v podvečer cvičně odpalovat 21 oslavných salv. Celou akci naplánovali vojáci a prezidentova kancelář kvůli přípravám na příjezd prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga. Akci nakonec zrušili i s ohledem na úterní teroristické útoky v Bruselu.
Pražský hrad
Pražský hrad | Foto: Pavel Baroch

Praha - V rámci příprav na příjezd prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga chtěl vojenský útvar Posádkového velitelství v úterní podvečer odpálit 21 oslavných salv ze zahrad Pražského hradu. Akci ale armáda nakonec zrušila. A to i s ohledem na úterní teroristické útoky v Bruselu.

„Dnes večer mezi 18. a 19. hodinou bude v rámci příprav na přijetí prezidenta Čínské lidové republiky na Pražském hradě cvičně odpáleno 21 oslavných dělostřeleckých salv v tamních zahradách,“ sdělilo Posádkové velitelství Praha.

Celá akce se nakonec ruší. „Nebude se nic konat. Celá akce byla zrušena a z organizačních důvodů bude přeplánována,“ řekla Aktuálně.cz tisková mluvčí Posádkového velitelství Eva Cajthamlová.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana potvrdil, že se střílet nebude kvůli teroru v Bruselu. "Vzhledem k teroru v srdci EU jsme zrušili dnešní zkoušku dělostřeleckých salv. Čestné salvy budou vypáleny 29. 3. na počest prezidenta Čínské lidové republiky," uvedl Jiří Ovčáček.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy