Z dobřanské léčebny utekl nebezpečný mladík, hledá ho police

ČTK ČTK
27. 5. 2015 15:32
Policie upozorňuje, že sedmnáctiletý pacient dobřanské psychiatrické léčebny je nebezpečný kvůli poruchám chování s projevy agresivity a sebevražedných sklonů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Dobřany - Policie vyhlásila pátrání po sedmnáctiletém pacientovi Psychiatrické nemocnice Dobřany, který se v úterý odpoledne nevrátil z terapeutické vycházky po areálu nemocnice Dobřany.

Byl na ní v doprovodu své matky. Roman Grondzar je podle nemocnice nebezpečný sobě i svému okolí z důvodu poruch chování s projevy agresivity a sebevražedných sklonů, sdělil policejní mluvčí Jan Koželuh.

Pohřešovaný Roman Grondzar.
Pohřešovaný Roman Grondzar. | Foto: ČTK

Dobřanská psychiatrie patří se zhruba 1200 lůžky k největším podobným zařízením v ČR. Letos nemocnice propustila muže, který v pondělí ubodal mladou ženu v knihovně v Horní Bříze na Plzeňsku. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) dnes s okamžitou platností odvolal ředitele nemocnice Vladislava Žižku.

Pohřešovaný mladík bydlí v Nýrsku na Klatovsku. V psychiatrické nemocnici se léčí dobrovolně. Vycházku měl v úterý v rozsáhlém lesoparku nemocnice povolenou od 13:00 do 17:00. Do současné doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Podle Koželuha mladík neužívá žádné léky, bez kterých by byl v ohrožení života. Psychiatrická nemocnice však trvá na jeho návratu.

Roman Grondzar měří přibližně 167 centimetrů, má štíhlou postavu, krátké černé vlasy a hnědé oči. Na sobě měl krátké kalhoty, mikinu a tenisky.

Policie žádá, aby občané jakékoli informace o pohřešovaném mladíkovi oznámili na kterékoliv služebně Policie ČR nebo na tísňové lince 158.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Bezpečnostní informační služba postupovala podle zákona, rozhodla kontrolní komise

Bezpečnostní informační služba postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně úkolů od prezidenta Miloše Zemana v souladu se zákonem. Po čtvrtečním jednání komise to řekl novinářům její předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Komise se zabývala z vlastní iniciativy tvrzením prezidentské kanceláře z konce srpna, podle kterého pověřený ředitel civilní kontrarozvědky Michal Koudelka neodpověděl na prezidentův dotaz, zda služba při použití odposlechů na Zemanovy spolupracovníky zjistila konkrétní bezpečnostní rizika.

Komise zasedla v sídle BIS a projednala podle Bělobrádka stanoviska, dokumenty a informace, které Koudelka k výhradám prezidentské kanceláře předložil. "Na základě předložených dokumentů včetně právní analýzy (komise) konstatuje, že BIS postupovala v souladu se zákonem o BIS," citoval z usnesení Bělobrádek.

Jde podle něho o to, co může prezident vyžadovat, protože podle právního rozboru i v tomto případě platí zákon o utajovaných skutečnostech. Prezident nemůže dávat úkoly a nemůže vyžadovat informace nad rámec zákona, dodal předseda komise.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy