Prostor dostal jen Soukup. Pořad o ČT na Barrandově nemusel být objektivní, zjistila vysílací rada

Markéta Fryčková
22. 3. 2018 16:18
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se zabývá pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém moderátor a šéf TV Barrandov ostře kritizoval Českou televizi.
Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize

Praha - Pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, který kritizoval fungování České televize, se začala zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Zahájila tak s TV Barrandov další správní řízení.

"V pořadu byl na značné ploše prezentován výhradně názor jediného účinkujícího na téma pořadu, aniž by byl dán prostor pro oponentní názor," vysvětlil v tiskové zprávě předseda RRTV Ivan Krejčí.

"Podrobnosti k případu zatím nemohu sdělovat, dokud řízení nebude ukončené a než celý případ projednáme," doplnil Krejčí pro Aktuálně.cz. "Existuje zde pouze podezření na neobjektivitu, které se musí v rámci správního řízení prošetřit," dodává.

Ředitel TV Barrandov a moderátor pořadu Jaromír Soukup tvrdí, že o zahájení řízení neví. "Pokud vím, bylo zahájeno pouze správní řízení o sporný product placement v jiném pořadu. Správní řízení v souvislosti s Kauzami Jaromíra Soukupa zahájeno nebylo, jsem-li dobře informován," sdělil Aktuálně.cz.

"Byli jsme pouze požádáni o vysvětlení, ale nemusím mít úplně aktuální informace," dodal Soukup a odkázal na svou tiskovou mluvčí. Ta však na otázky Aktuálně.cz neodpověděla.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání TV Barrandov za neobjektivitu kritizuje opakovaně. Správní řízení zahájila již dříve například kvůli pořadu Duel Jaromíra Soukupa - Prezidentský speciál, který televize odvysílala před druhým kolem prezidentských voleb. Rada kritizovala, že při rozhovoru s prezidentovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem Soukup neplnil roli "kvalifikovaného oponenta".

Soukup odvysílal dva díly pořadu, v nichž kritizoval ČT. Veřejnoprávní televize pak upozornila na řadu nepravd a nepřesností, kterých se dopustil. Avizovala, že proti Barrandovu chystá právní kroky.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

Další zprávy