Prostor dostal jen Soukup. Pořad o ČT na Barrandově nemusel být objektivní, zjistila vysílací rada

Markéta Fryčková
22. 3. 2018 16:18
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se zabývá pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém moderátor a šéf TV Barrandov ostře kritizoval Českou televizi.
Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize

Praha - Pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, který kritizoval fungování České televize, se začala zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Zahájila tak s TV Barrandov další správní řízení.

"V pořadu byl na značné ploše prezentován výhradně názor jediného účinkujícího na téma pořadu, aniž by byl dán prostor pro oponentní názor," vysvětlil v tiskové zprávě předseda RRTV Ivan Krejčí.

"Podrobnosti k případu zatím nemohu sdělovat, dokud řízení nebude ukončené a než celý případ projednáme," doplnil Krejčí pro Aktuálně.cz. "Existuje zde pouze podezření na neobjektivitu, které se musí v rámci správního řízení prošetřit," dodává.

Ředitel TV Barrandov a moderátor pořadu Jaromír Soukup tvrdí, že o zahájení řízení neví. "Pokud vím, bylo zahájeno pouze správní řízení o sporný product placement v jiném pořadu. Správní řízení v souvislosti s Kauzami Jaromíra Soukupa zahájeno nebylo, jsem-li dobře informován," sdělil Aktuálně.cz.

"Byli jsme pouze požádáni o vysvětlení, ale nemusím mít úplně aktuální informace," dodal Soukup a odkázal na svou tiskovou mluvčí. Ta však na otázky Aktuálně.cz neodpověděla.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání TV Barrandov za neobjektivitu kritizuje opakovaně. Správní řízení zahájila již dříve například kvůli pořadu Duel Jaromíra Soukupa - Prezidentský speciál, který televize odvysílala před druhým kolem prezidentských voleb. Rada kritizovala, že při rozhovoru s prezidentovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem Soukup neplnil roli "kvalifikovaného oponenta".

Soukup odvysílal dva díly pořadu, v nichž kritizoval ČT. Veřejnoprávní televize pak upozornila na řadu nepravd a nepřesností, kterých se dopustil. Avizovala, že proti Barrandovu chystá právní kroky.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 54 minutami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy