Prostor dostal jen Soukup. Pořad o ČT na Barrandově nemusel být objektivní, zjistila vysílací rada

Markéta Fryčková
22. 3. 2018 16:18
Zdroj foto: TV Barrandov/Twitter České televize Zdroj foto: TV Barrandov/Twitter České televize
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se zabývá pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém moderátor a šéf TV Barrandov ostře kritizoval Českou televizi.
Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize

Praha - Pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, který kritizoval fungování České televize, se začala zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Zahájila tak s TV Barrandov další správní řízení.

"V pořadu byl na značné ploše prezentován výhradně názor jediného účinkujícího na téma pořadu, aniž by byl dán prostor pro oponentní názor," vysvětlil v tiskové zprávě předseda RRTV Ivan Krejčí.

"Podrobnosti k případu zatím nemohu sdělovat, dokud řízení nebude ukončené a než celý případ projednáme," doplnil Krejčí pro Aktuálně.cz. "Existuje zde pouze podezření na neobjektivitu, které se musí v rámci správního řízení prošetřit," dodává.

Ředitel TV Barrandov a moderátor pořadu Jaromír Soukup tvrdí, že o zahájení řízení neví. "Pokud vím, bylo zahájeno pouze správní řízení o sporný product placement v jiném pořadu. Správní řízení v souvislosti s Kauzami Jaromíra Soukupa zahájeno nebylo, jsem-li dobře informován," sdělil Aktuálně.cz.

"Byli jsme pouze požádáni o vysvětlení, ale nemusím mít úplně aktuální informace," dodal Soukup a odkázal na svou tiskovou mluvčí. Ta však na otázky Aktuálně.cz neodpověděla.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání TV Barrandov za neobjektivitu kritizuje opakovaně. Správní řízení zahájila již dříve například kvůli pořadu Duel Jaromíra Soukupa - Prezidentský speciál, který televize odvysílala před druhým kolem prezidentských voleb. Rada kritizovala, že při rozhovoru s prezidentovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem Soukup neplnil roli "kvalifikovaného oponenta".

Soukup odvysílal dva díly pořadu, v nichž kritizoval ČT. Veřejnoprávní televize pak upozornila na řadu nepravd a nepřesností, kterých se dopustil. Avizovala, že proti Barrandovu chystá právní kroky.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy