Prostor dostal jen Soukup. Pořad o ČT na Barrandově nemusel být objektivní, zjistila vysílací rada

Markéta Fryčková
22. 3. 2018 16:18
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se zabývá pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém moderátor a šéf TV Barrandov ostře kritizoval Českou televizi.
Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize

Praha - Pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, který kritizoval fungování České televize, se začala zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Zahájila tak s TV Barrandov další správní řízení.

"V pořadu byl na značné ploše prezentován výhradně názor jediného účinkujícího na téma pořadu, aniž by byl dán prostor pro oponentní názor," vysvětlil v tiskové zprávě předseda RRTV Ivan Krejčí.

"Podrobnosti k případu zatím nemohu sdělovat, dokud řízení nebude ukončené a než celý případ projednáme," doplnil Krejčí pro Aktuálně.cz. "Existuje zde pouze podezření na neobjektivitu, které se musí v rámci správního řízení prošetřit," dodává.

Ředitel TV Barrandov a moderátor pořadu Jaromír Soukup tvrdí, že o zahájení řízení neví. "Pokud vím, bylo zahájeno pouze správní řízení o sporný product placement v jiném pořadu. Správní řízení v souvislosti s Kauzami Jaromíra Soukupa zahájeno nebylo, jsem-li dobře informován," sdělil Aktuálně.cz.

"Byli jsme pouze požádáni o vysvětlení, ale nemusím mít úplně aktuální informace," dodal Soukup a odkázal na svou tiskovou mluvčí. Ta však na otázky Aktuálně.cz neodpověděla.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání TV Barrandov za neobjektivitu kritizuje opakovaně. Správní řízení zahájila již dříve například kvůli pořadu Duel Jaromíra Soukupa - Prezidentský speciál, který televize odvysílala před druhým kolem prezidentských voleb. Rada kritizovala, že při rozhovoru s prezidentovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem Soukup neplnil roli "kvalifikovaného oponenta".

Soukup odvysílal dva díly pořadu, v nichž kritizoval ČT. Veřejnoprávní televize pak upozornila na řadu nepravd a nepřesností, kterých se dopustil. Avizovala, že proti Barrandovu chystá právní kroky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy