Poslanci Valentovi vyhrožoval muž s pistolí, že ho zastřelí. Nakonec si to rozmyslel a udal se

Domácí Domácí
4. 9. 2016 18:16
Komunistickému poslanci Jiřímu Valentovi na soukromé oslavě v plzeňské restauraci v sobotu večer vyhrožoval zastřelením muž pistolí. Svou hrozbu si rozmyslel a v neděli se sám udal na policii.
Jiří Valenta, poslanec KSČM
Jiří Valenta, poslanec KSČM | Foto: ČTK

Praha - Poslanec Jiří Valenta (KSČM) seděl v sobotu večer se svými přáteli v plzeňské restauraci. Během oslavy k nim ale přišel muž, vytáhl z tašky pistoli a hrozil, že poslance Valentu zastřelí za jeho komunistické aktivity.

Na případ upozornil server Novinky.cz. Muž poslanci mířil zbraní z půlmetrové vzdálenosti na hlavu. Po minutě si čin rozmyslel. Dodal, že Valentu určitě zastřelí někdo jiný a odešel. V neděli se muž sám udal na policii.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování," řekla serveru mluvčí policie Dana Landmanová a dodala, že zatím není jasné, zda měl podezřelý klasickou zbraň nebo šlo pouze o plynovou pistoli.

"Jen jsme čekali, co se bude dít. Na nějaké hrdinské kousky to bylo příliš velké riziko. Kdybychom se ho pokusili odzbrojit, mohl klidně začít střílet. Ta zbraň vypadala velmi reálně," řekl Valenta.

O podrobnostech případu odmítl mluvit a odvolal se na mlčenlivost, kterou na policii podepsal.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy