Poslanci Valentovi vyhrožoval muž s pistolí, že ho zastřelí. Nakonec si to rozmyslel a udal se

Domácí Domácí
4. 9. 2016 18:16
Komunistickému poslanci Jiřímu Valentovi na soukromé oslavě v plzeňské restauraci v sobotu večer vyhrožoval zastřelením muž pistolí. Svou hrozbu si rozmyslel a v neděli se sám udal na policii.
Jiří Valenta, poslanec KSČM
Jiří Valenta, poslanec KSČM | Foto: ČTK

Praha - Poslanec Jiří Valenta (KSČM) seděl v sobotu večer se svými přáteli v plzeňské restauraci. Během oslavy k nim ale přišel muž, vytáhl z tašky pistoli a hrozil, že poslance Valentu zastřelí za jeho komunistické aktivity.

Na případ upozornil server Novinky.cz. Muž poslanci mířil zbraní z půlmetrové vzdálenosti na hlavu. Po minutě si čin rozmyslel. Dodal, že Valentu určitě zastřelí někdo jiný a odešel. V neděli se muž sám udal na policii.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování," řekla serveru mluvčí policie Dana Landmanová a dodala, že zatím není jasné, zda měl podezřelý klasickou zbraň nebo šlo pouze o plynovou pistoli.

"Jen jsme čekali, co se bude dít. Na nějaké hrdinské kousky to bylo příliš velké riziko. Kdybychom se ho pokusili odzbrojit, mohl klidně začít střílet. Ta zbraň vypadala velmi reálně," řekl Valenta.

O podrobnostech případu odmítl mluvit a odvolal se na mlčenlivost, kterou na policii podepsal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy