Vyhodí Zeman Mynáře bez prověrky? Bude se o věc zajímat, řekl Ovčáček

Petr Koděra Petr Koděra
23. 9. 2015 9:34
Prezident Miloš Zeman má problém: jeho kancléř Vratislav Mynář nedostal podle informací deníku Právo bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň "přísně tajné". Už dříve přitom Zeman řekl, že pokud Mynář prověrku nezíská, bude muset důležitou funkci na Hradě opustit. Zda se tak stane, není jasné. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček v SMS konverzaci pouze uvedl, že nebude reagovat na informaci, kterou Právo získalo od anonymního zdroje.
Foto: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman se ještě během středy bude ptát kancléře Vratislava Mynáře na to, proč nedostal od Národního bezpečnostního úřadu prověrku na nejvyšší stupeň "přísně tajné".

"Pan prezident se samozřejmě o věc bude zajímat," napsal hradní mluvčí Jiří Ovčáček do středeční ranní SMS konverzace s reportérem online deníku Aktuálně.cz. Přepis komunikace nyní přinášíme.

Můžete se, prosím, za Hrad vyjádřit ke zprávě Práva, že kancléř Mynář nezískal bezpečnostní prověrku?

Vzhledem k tomu, že nejsem účastníkem řízení NBÚ, nemám o věci žádné informace.

A dá se během dne čekat stanovisko pana prezidenta? Dříve řekl, že pokud kancléř Mynář nezíská prověrku, musí funkci opustit. Platí to?

V tuto chvíli nebudu nikterak reagovat na informaci "zdroje" (deník Právo informaci získal od anonymního zdroje - pozn. red.).

Chápu. Ale přesto: bude se tedy pan prezident ptát přímo pana Mynáře, zda skutečně prověrku nedostal? Tedy aby si ověřil informace "zdroje"?

Pan prezident se samozřejmě o věc bude zajímat.

A bude se zajímat ještě dnes?

Lze to předpokládat.

A lze tedy dnes předpokládat i prezidentovo vyjádření?

Pan prezident se dnes jistě bude vyjadřovat k řadě témat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy