Vyhodí Zeman Mynáře bez prověrky? Bude se o věc zajímat, řekl Ovčáček

Petr Koděra Petr Koděra
23. 9. 2015 9:34
Prezident Miloš Zeman má problém: jeho kancléř Vratislav Mynář nedostal podle informací deníku Právo bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň "přísně tajné". Už dříve přitom Zeman řekl, že pokud Mynář prověrku nezíská, bude muset důležitou funkci na Hradě opustit. Zda se tak stane, není jasné. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček v SMS konverzaci pouze uvedl, že nebude reagovat na informaci, kterou Právo získalo od anonymního zdroje.
Foto: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman se ještě během středy bude ptát kancléře Vratislava Mynáře na to, proč nedostal od Národního bezpečnostního úřadu prověrku na nejvyšší stupeň "přísně tajné".

"Pan prezident se samozřejmě o věc bude zajímat," napsal hradní mluvčí Jiří Ovčáček do středeční ranní SMS konverzace s reportérem online deníku Aktuálně.cz. Přepis komunikace nyní přinášíme.

Můžete se, prosím, za Hrad vyjádřit ke zprávě Práva, že kancléř Mynář nezískal bezpečnostní prověrku?

Vzhledem k tomu, že nejsem účastníkem řízení NBÚ, nemám o věci žádné informace.

A dá se během dne čekat stanovisko pana prezidenta? Dříve řekl, že pokud kancléř Mynář nezíská prověrku, musí funkci opustit. Platí to?

V tuto chvíli nebudu nikterak reagovat na informaci "zdroje" (deník Právo informaci získal od anonymního zdroje - pozn. red.).

Chápu. Ale přesto: bude se tedy pan prezident ptát přímo pana Mynáře, zda skutečně prověrku nedostal? Tedy aby si ověřil informace "zdroje"?

Pan prezident se samozřejmě o věc bude zajímat.

A bude se zajímat ještě dnes?

Lze to předpokládat.

A lze tedy dnes předpokládat i prezidentovo vyjádření?

Pan prezident se dnes jistě bude vyjadřovat k řadě témat.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy