Výbuch ve vojenském areálu ve Vyškově zabil příslušníka Vojenské policie, dalšího zranil

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 19. 9. 2017 18:48
Ve sklepních prostorách administrativní budovy Vyškově na Brněnsku došlo k výbuchu. Jeden člověk zemřel a jeden utrpěl zranění, sdělilo ministerstvo obrany. Zraněný muž je v péči lékařů a není v ohrožení života. "Na místě poskytujeme součinnost vojenské policii, která případ řeší," doplnila mluvčí vyškovské policie Alice Musilová. Prostor okolo výbuchu je uzavřený, další exploze prý nehrozí.
Místo výbuchu je uzavřené.
Místo výbuchu je uzavřené. | Foto: ČTK

Vyškov - Ve sklepních prostorách v administrativní budově ve Vyškově na Brněnsku nastal v úterý dopoledne výbuch. Jeden člověk při explozi zemřel a druhý byl zraněn. "Oběť výbuchu nadporučík M.H. i zraněný nadrotmistr M.R. byli příslušníky Vojenské policie, kteří se v tu dobu zdržovali na místě," upřesnil ředitel odboru komunikace ministerstva obrany Jan Pejšek.

Zraněný muž je v péči lékařů a není v ohrožení života. Prostory jsou veřejnosti nepřístupné. Místo neštěstí je uzavřené, další exploze nehrozí. 

 Starosta Vyškova Karel Goldemund (ČSSD) řekl, že explozi nikdo neslyšel. "Nezasahuje to do zástavby a nikdo nemusel být evakuován. V blízkosti je ale základní škola, a když se o tom rodiče dozvěděli, někteří si vyzvedávali děti," uvedl Goldemund. Podle něj byla z místa odvolána státní a městská policie. "Vše si přebrala armáda," doplnil Goldemund. Město zatím nepřipravuje žádná opatření, nebezpečí nehrozí, dodal starosta.

Některá média mluví o tom, že vybuchly granáty. Ministerstvo to ale zatím nepotvrdilo. "Konkrétní příčiny výbuchu bude možné určit až na základě šetření, které provádí na místě za dozoru státního zástupce Vojenská policie," dodal Pejšek.

"Výbuch ve Vyškově je nešťastná událost, kterou je třeba důkladně vyšetřit. Předčasné závěry nejsou na místě," uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Místo zabezpečily záchranné složky. Podle Stropnického nešlo o úmyslný čin nebo útok a další exploze nehrozí.

Politování nad událostí vyjádřil také náčelník generálního štábu Josef Bečvář. "Je mi nesmírně líto tragédie, která se dnes v ranních hodinách stala v areálu kasáren ve Vyškově. Cítím hlubokou soustrast s pozůstalými," uvedl v tiskovém prohlášení.

Podle něj jsou všichni příslušníci velitelství Vojenské akademie Vyškov a frekventanti kurzů v pořádku. "Jejich blízcí nemusí mít důvody k dalším obavám," dodal Bečvář.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy