Bigoši při práci. Vondra v jednom ohni

Bigoši při práci. Vondra v jednom ohni
Ludvík Svoboda, legionář, komunistický pučista, prezident republiky. Vzor tuzemského oportunismu. Každý nováček české profesionální armády tudy musí projít.
Dnes tu mají vzácnou návštěvu.
Mi-8 v salónní verzi dosedá.
Ministr obrany Alexandr Vondra opustil politické bojiště, aby se zocelil na cvičišti.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 11. 2011 8:53
Bigoši při práci. Vondra v jednom ohni

Vyškov - Ministr obrany Alexandr Vondra navštívil vojenský újezd Březina u Vyškova. Oznámil, že tento nejmenší vojenský prostor se zmenší jen asi o 5 procent. Je tu základna, kde se cvičí všichni nově přijatí vojáci, i jednotky, které se připravují na zahraniční mise. Ministr si sám vyzkoušel jeden úkol pro nováčky a prohlédl si vojáky v kurzu Komando, což je nejprestižnější cvičení v české armádě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy