Vedro nadzvedlo dálnici. Na obří hrb najely dva kamiony

Vedro nadzvedlo dálnici. Na obří hrb najely dva kamiony
"Stalo se to v pondělí večer. Ještě  v pět hodin bylo všechno v pořádku, ale o dvě hodiny později už volala policie, co se stalo," řekl Aktuálně.cz vedoucí správy a údržby dálnic z Ostrova Miroslav Mužík.
Mezi asfaltem a betonem se vytvořil vysoký hrbol. Ve vedru se totiž nadzvedly spodní betonové panely. Časem, jak teploty klesly, se hrb z původních 40 centimetrů snížil, ale stále nedovoluje, aby se touto pasáží dálnice jezdilo.
"Přejíždění hrbolu by bylo nebezpečné i ve dvacetikilometrovou rychlostí," řekl Miroslav Mužík (na snímku). Spolu s policisty rozhodl o uzavření všech jízdních pruhů v celém úseku. I proto, že řidiči nedodržovali nařízenou sníženou rychlost.
Ještě než policie úsek uzavřela, poškodily se na něm dva kamiony. Prvnímu prasklo čelní sklo, když nadskočil, v druhém se poškodila nová auta, která převážel.
Foto: Pavel Baroch
Pavel Baroch
13. 7. 2010 13:47

Stačily pouhé dvě hodiny a vedro zničilo povrch dálnice mezi Prahou a Rozvadovem na 120. kilometru směrem na hlavní město. Extrémně vysoké teploty vytvořily na vozovce čtyřiceticentimetrový hrb, kvůli kterému musel být provoz na D5 přerušen.

----

Vedro nadzvihlo dálnici. Podrobnosti si přečtěte ZDE

 

Právě se děje

Další zprávy