Ve Fischerově týmu vzniká kniha o prezidentské kampani

Tereza Šídlová
26. 3. 2013 7:53
Že je knižní projekt v přípravě, potvrdilo Insideru vydavatelství Daranus
Jan Fischer na snímku krátce poté, co nepostoupil do druhého kola prezidentské volby.
Jan Fischer na snímku krátce poté, co nepostoupil do druhého kola prezidentské volby. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Lidé kolem neúspěšného kandidáta na prezidenta Jana Fischera, který usilovně shání peníze na splacení dluhů z kampaně, se chystají zrekapitulovat Fischerovu poslední politickou zkušenost v nové knize.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, kterému přípravu projektu potvrdil jednatel vydavatelství Daranus Zdeněk Čech. Muž, který s Fischerem spolupracoval na vydání dvou jeho předchozích knih.

"O takovém projektu se mluvilo a ještě se o něm budeme bavit. V tuto chvíli nemám více informací," uvedl Čech k chystané knize. Podle něj se o projektu začalo mluvit právě po prohře někdejšího dřívějšího favorita prezidentských průzkumů.

Expremiéra a bývalého viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj trápí po neúspěchu v prvním kole přímé volby milionové dluhy i nejistota ohledně budoucího zaměstnání.

Kvůli přípravě knihy byl osloven i šéf kampaně Jana Fischera, někdejší vedoucí Úřadu vlády Jan Novák.

Přečtěte si celou zprávu v placeném deníku Insider:
Kdo knihu připravuje a co se v ní dočteme?

 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy