V Česku padaly během dne teplotní rekordy, v Pošumaví bylo až 15 stupňů

ČTK ČTK
18. 11. 2020 18:10
Meteorologové ve středu v Česku zaznamenali denní teplotní rekordy na čtyřech ze zhruba 150 stanic, které měří 30 a více let. Tři z nových maxim jsou ze šumavských stanic. Nejtepleji bylo 15 stupňů Celsia v pošumavských Volarech, tam ale rekord překonán nebyl. Řekl to Pavel Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Nejvyšší teploty pro 18. listopad ve středu teploměr ukázal na stanicích Kvilda-Perla, kde bylo 14,2 stupně Celsia, ve středočeských Netvořicích to bylo 14,1 stupně, v Horské Kvildě 13,6 stupně a v Hojsově Stráži 12,3 stupně. Rekord ze stanice Kvilda-Perla, která leží výš než tisíc metrů nad mořem, překonal o sedm desetin stupně dosavadní maximum z roku 2006.

Tepleji než ve zbytku země ve středu bylo zejména v jižních a středních Čechách a na jižní Moravě. V těchto regionech je dvacítka stanic, kde meteorologové naměřili 14 stupňů Celsia a víc.

Ve čtvrtek už by teploty v Česku neměly překročit 13 stupňů Celsia. Večer může v nadmořských výškách nad tisíc metrů sněžit.

 

Právě se děje

Další zprávy