V Česku hrozí silné bouře, mohou se rozvodnit některé řeky

ČTK ČTK
25. 8. 2023 11:47
V Česku hrozí silné bouře, mohou se rozvodnit některé řeky

V Česku hrozí až do noci na neděli silné bouře s nárazy větru, kroupami a přívalovým deštěm. Některé řeky mohou kvůli tomu překročit první stupeň povodňové aktivity. Dnes odpoledne bude ale ještě vedro, proto v části Česka platí stale výstraha před vznikem požárů. Toto riziko se ale o víkendu sníží kvůli očekávaným srážkám. V pátek o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

Bouře se dnes odpoledne a v noci na sobotu vyskytnou nejprve v severozápadní polovině Čech, později i v dalších částech země. Budou je doprovázet nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, až třícentimetrové kroupy a srážky s úhrny kolem 40 milimetrů.

Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti. "Výstrahu budeme podle potřeby upřesňovat," podotkli meteorologové.

V pátek odpoledne stále platí varování před vysokými teplotami. Na jihu Moravy je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí, maxima se tam mohou pohybovat kolem 35 stupňů Celsia. Kvůli suchu a teplu je v Čechách stále zvýšené riziko vzniku požárů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy