ČSSD schválila lídry do krajských voleb. Haška v Jihomoravském kraji, Štěpána v Královéhradeckém

ČTK ČTK
18. 1. 2016 19:31
ČSSD již zná jména dvou lídrů do krajských voleb. V Královéhradeckém kraji povede stranu do voleb sedmatřicetiletý univerzitní pedagog Jiří Štěpán, na druhém místě bude krajský radní Josef Dvořák a na třetím senátor Miroslav Antl. V Jihomoravském kraji bude lídrem hejtman Michal Hašek, dvojkou bude jeho náměstek Marek Šlapal a třetím v pořadí Roman Hanák, předseda krajského výboru strany. Oba kandidáty ještě bude muset schválit předsednictvo strany.
Michal Hašek, lídr jihomoravské kandidátky
Michal Hašek, lídr jihomoravské kandidátky | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 21 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy