ČSSD schválila lídry do krajských voleb. Haška v Jihomoravském kraji, Štěpána v Královéhradeckém

ČTK ČTK
18. 1. 2016 19:31
ČSSD již zná jména dvou lídrů do krajských voleb. V Královéhradeckém kraji povede stranu do voleb sedmatřicetiletý univerzitní pedagog Jiří Štěpán, na druhém místě bude krajský radní Josef Dvořák a na třetím senátor Miroslav Antl. V Jihomoravském kraji bude lídrem hejtman Michal Hašek, dvojkou bude jeho náměstek Marek Šlapal a třetím v pořadí Roman Hanák, předseda krajského výboru strany. Oba kandidáty ještě bude muset schválit předsednictvo strany.
Michal Hašek, lídr jihomoravské kandidátky
Michal Hašek, lídr jihomoravské kandidátky | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 38 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy