Policie zadržela dva podezřelé z napadení Michala Hrůzy

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 7. 2014 19:03
Policie případ kvalifikovala jako těžké ublížení na zdraví. Pachatelům hrozí až deset let vězení.
Zpěvák Michal Hrůza.
Zpěvák Michal Hrůza. | Foto: Oficiální stránky zpěváka

Ostrava - Policie zadržela dva muže podezřelé z napadení zpěváka Michala Hrůzy. Jde o mladíky ve věku 18 a 19 let. Dál hledá i svědky incidentu. Policie případ kvalifikovala jako těžké ublížení na zdraví, za což hrozí pachatelům až deset let vězení.

Zpěvák zůstává s poraněním mozku v ostravské městské nemocnici, která už na přání rodiny neposkytuje o jeho stavu žádné informace.

"Mladíky jsme zadrželi po provedení všech úkonů. Bližší podrobnosti v tuto chvíli nebudeme komentovat," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. 

Zpěvákův stav je stabilizovaný

Hrůza se dostal do konfliktu s několika lidmi před jedním z podniků ve Stodolní ulici. Tam šel s přáteli po koncertě konaném během Festivalu v ulicích. Ve čtvrtek měl vystoupit na festivalu Colours of Ostrava. Jeho koncert byl zrušen.

V nemocnici zpěvák podstoupil operaci mozku. Poslední informace, kterou nemocnice ještě zveřejnila, byla, že jeho zdravotní stav je vážný, ale stabilizovaný.

Turné mělo být na podzim

Michal Hrůza původně působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. V roce 2006 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit. Na koncertech ale dosud stále hrál písně z repertoáru své bývalé kapely. Je také autorem písně ze seriálu Vyprávěj a hudby k filmu Lidice.

Letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl být původně hotový již loni, ale jeho autor se zdržel prací na hudbě k filmu Martin a Venuše a písni k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru 5. června. Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné. Do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy