Zpěvák Hrůza je po potyčce ve vážném stavu v nemocnici

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 7. 2014 15:15
Michal Hrůza utrpěl při noční bitce v ostravské Stodolní ulici těžké poškození mozku. Byl hospitalizován na neurochirurgické jednotce intenzivní péče.
Zpěvák Michal Hrůza.
Zpěvák Michal Hrůza. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ostrava - Zpěvák Michal Hrůza je po nočním incidentu v ostravské Stodolní ulici ve velmi vážném stavu v nemocnici. Utrpěl těžké poškození mozku.

Dopoledne podstoupil operaci, je v umělém spánku a další prognóza je nejistá, uvedla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Magda Otáhalová.

"Podstoupil operaci nitrolebního krvácení v rámci rozvoje sekundárních změn po těžkém poranění mozku. Jeho stav je stabilizovaný, nicméně nadále velmi vážný," řekla mluvčí. Uvidí se, co ukážou další kontrolní CT vyšetření mozku.

Policie pátrá po svědcích rvačky

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková řekla, že policie událost, která se stala dnes kolem půl čtvrté ráno, vyšetřuje. "Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž," uvedla Holčáková.

Podle serveru Novinky.cz se rvačka stala na ulici před barem Dublin Pub. Policisté žádají svědky incidentu, aby se přihlásili na lince 158.

Policejní mluvčí uvedla, že věc je kvalifikována jako těžké ublížení na zdraví, za což hrozí pachateli až deset let vězení. Policisté pokračují ve výsleších a zjišťování identity dalších případných svědků. Místo události ohledali a zajistili věci důležité pro trestní řízení.

Hrůza ve středu v Ostravě vystupoval na Festivalu v ulicích a ve čtvrtek od desáté večer jej čekal koncert na festivalu Colours of Ostrava. Mluvčí festivalu Jiří Sedlák řekl, že tento koncert se ruší. "V ten čas, kdy měl hrát, bude hrát kapela Vložte kočku, která měla včera (ve středu) velký úspěch na showcase konferenci Czech Music Crossroads," uvedl.

Foto: Universal music

Michal Hrůza letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl být původně dokončen již loni, ale jeho autor se zdržel prací na hudbě k filmu Martin a Venuše a písni k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru 5. června.

Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné. Do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech.

Hrůza působil jako frontman kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů jako Zejtra mám, 1+1 či Krasohled. V roce 2006 musel z rozhodnutí spoluhráčů kapelu opustit. Na koncertech stále hrál písně z repertoáru své bývalé kapely. Je také autorem písně ze seriálu Vyprávěj a hudby k filmu Lidice.

 

Právě se děje

Další zprávy