Tygr v ZOO přeskočil plot a zabil dělníka

Report
14. 9. 2009 8:20
Binh Duong (Vietnam) - Jednoho zaměstnance soukromé ZOO zabil a druhého zranil tygr, který utekl ze svého výběhu.
Mladý tygr sumaterský v ZOO v Jakartě.
Mladý tygr sumaterský v ZOO v Jakartě. | Foto: REUTERS/Darren Whiteside

K tragické nehodě došlo minulý týden ve vietnamské zoologické zahradě Dai Nam.

Dva zaměstnanci ZOO zde s pomocí jeřábu sázeli stromy.

Nepříjemný zvuk, který stroj vydával, prý rozzuřil tygra natolik, že přeskočil dva a půl metru vysoký elektrický plot a na dělníky zaútočil.

Ti se snažili schovat do vodou naplněného tunelu. Sedmačtyřicetiletý muž se však z neznámých důvodů najednou rozhodl vylézt ven. Tam ho tygr napadl a zabil.

V tu chvíli už přiběhli kolegům na pomoc další zaměstnanci, kteří rozběsněnou šelmu chytili a zavřeli do klece.

Druhý napadený dělník, kterému je podle vietnamských médií dvacet-jedna, byl s blíže neupřesněnými zraněními převezen do nemocnice.

V Dai Namu chovají celkem devět dospělých tygrů a sedm mláďat. Ředitel ZOO Duong Thanh Phi deníku Sai Gon Giai Phong sdělil, že se jedná o první případ napadení tohoto druhu v historii zařízení.

 

Právě se děje

před 58 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy