Tygr v ZOO přeskočil plot a zabil dělníka

Report
14. 9. 2009 8:20
Binh Duong (Vietnam) - Jednoho zaměstnance soukromé ZOO zabil a druhého zranil tygr, který utekl ze svého výběhu.
Mladý tygr sumaterský v ZOO v Jakartě.
Mladý tygr sumaterský v ZOO v Jakartě. | Foto: REUTERS/Darren Whiteside

K tragické nehodě došlo minulý týden ve vietnamské zoologické zahradě Dai Nam.

Dva zaměstnanci ZOO zde s pomocí jeřábu sázeli stromy.

Nepříjemný zvuk, který stroj vydával, prý rozzuřil tygra natolik, že přeskočil dva a půl metru vysoký elektrický plot a na dělníky zaútočil.

Ti se snažili schovat do vodou naplněného tunelu. Sedmačtyřicetiletý muž se však z neznámých důvodů najednou rozhodl vylézt ven. Tam ho tygr napadl a zabil.

V tu chvíli už přiběhli kolegům na pomoc další zaměstnanci, kteří rozběsněnou šelmu chytili a zavřeli do klece.

Druhý napadený dělník, kterému je podle vietnamských médií dvacet-jedna, byl s blíže neupřesněnými zraněními převezen do nemocnice.

V Dai Namu chovají celkem devět dospělých tygrů a sedm mláďat. Ředitel ZOO Duong Thanh Phi deníku Sai Gon Giai Phong sdělil, že se jedná o první případ napadení tohoto druhu v historii zařízení.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy